Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА АКТИВНИХ ФОРМ ЕПШТЕЙНА-БАРР ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У ДІТЕЙ З ГІПЕРПЛАЗІЄЮ ЛІМФОЇДНОЇ ТКАНИНИ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ІМУНОТЕРАПІЇ

КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА АКТИВНИХ ФОРМ ЕПШТЕЙНА-БАРР ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У ДІТЕЙ З ГІПЕРПЛАЗІЄЮ ЛІМФОЇДНОЇ ТКАНИНИ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ІМУНОТЕРАПІЇ

Назва:
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА АКТИВНИХ ФОРМ ЕПШТЕЙНА-БАРР ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У ДІТЕЙ З ГІПЕРПЛАЗІЄЮ ЛІМФОЇДНОЇ ТКАНИНИ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ІМУНОТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,91 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
МИРОШНИКОВА МАЙЯ ІВАНІВНА
УДК 616-022-053.2:578.825.13:[612.017.1:57.04:615
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА АКТИВНИХ ФОРМ ЕПШТЕЙНА-БАРР ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ
У ДІТЕЙ З ГІПЕРПЛАЗІЄЮ ЛІМФОЇДНОЇ ТКАНИНИ
ТА ОБГРУНТУВАННЯ ІМУНОТЕРАПІЇ
14.03.08 –Імунологія та алергологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім.О.О.Богомольця
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор
Казмірчук Віра Євстафієвна
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, кафедра клінічної імунології та алергології з курсом
дитячої клінічної імунології
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор, Лісяний Микола Іванович, зав. відділом нейроімунології Інституту нейрохірургії АМН України.
Доктор медичних наук, Нікольський Ігор Сергійович, зав. лабораторією імуногенетики наукового Центру радіаційної медицини АМН України.
Провідна установа:
Інститут геронтології АМН України, м. Київ
Захист відбудеться “_21” квітня 2005 року о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02 в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця за адресою: 01023, м. Київ, вул. Шовковична 39/1, Центральна міська лікарня, корпус 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця за адресою: 03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий “18” березня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук,
професор Свирид С.Г.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема дітей, які часто хворіють та мають гіперплазію лімфоїдної тканини верхніх дихальних шляхів, залишається актуальною в педіатрії. За останні роки доведена важлива роль лімфоглоткових утворень в діяльності місцевого та загального імунітету слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. Як етіологічний фактор хронічних запалень мигдаликів розглядають бактеріальну флору та аденовіруси [Д.І.Заболотний, О.Ф. Мельников, 1999]. Виходячи з того, що вірус Епштейна- Барр (ВЕБ) вражає назофарінгеальний епітелій та літературні дані про лімфопроліферативну і імуносупресивну його активність, можна було б вважати про причетність вірусу до гіперплазії лімфоїдних утворень глотки [Возіанова Ж.І. 2000, Лобзин Ю.В. 2001, Yefrey I.Cohen 2000].
Відома роль Епштейна-Барр вірусу як онкогенного чинника [Epstein M.A. 1964, Jones M 1988, Гуревич В.Е 1999]. Під впливом імуносупресивних факторів (забруднення радіонуклідами, стреси, тощо) відбувається більш раннє інфікування вірусом та збільшується вірогідність хронізації ВЕБ патології, яка вимагає проведення довготривалого нагляду за станом специфічного імунітету до цього вірусу. Таке динамічне спостереження сприяло б своєчасному виявленню осіб із симптомами прогресуючої імунодепресії та передвісниками неопластичних захворювань [Титов Л.П. 1998].
Сучасні методи лікування активних форм ВЕБ –інфекції, що є далекими від достатньої ефективності, включають у 80% випадків застосування медикаментозної терапії (ацикловір та ганцикловір) [Van der Horst 1991, Tunell E, Aurelius E 1996, Хахалин Л. Н 1996]. Розробка нових противірусних препаратів не покращила контроль за герпетичними інфекціями. В публікаціях останніх років з’явились повідомлення про можливу причину неефективності застосування ганцикловіру та ацикловіру для лікування ВЕБ –інфекції, що полягає у відсутності впливу ВЕБ-тимідінкінази на фосфорилювання ацикловіру [Tunell E, Aurelius E. 1996, Gustafson EA 1999]. Зважаючи на уявлення про ВЕБ- інфекцію, як опортуністичну, цілком доречно було б дослідження імунного та цитокінового статусу у дітей з гіперплазією лімфоїдної тканини. Такі дані в літературі відсутні.
Таким чином, не вирішеними залишаються питання щодо ролі ВЕБ-інфекції у розвитку гіперплазії лімфоїдної тканини у дітей і стану у них імунного та цитокінового статусів, а також потребує удосконалення метод лікування ВЕБ- інфекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА АКТИВНИХ ФОРМ ЕПШТЕЙНА-БАРР ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У ДІТЕЙ З ГІПЕРПЛАЗІЄЮ ЛІМФОЇДНОЇ ТКАНИНИ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ІМУНОТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок