Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПЦІЯ РОМАНТИЧНОЇ ІРОНІЇ ЄНСЬКОЇ ШКОЛИ В УКРАЇНСЬКІЙ ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ

КОНЦЕПЦІЯ РОМАНТИЧНОЇ ІРОНІЇ ЄНСЬКОЇ ШКОЛИ В УКРАЇНСЬКІЙ ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ

Назва:
КОНЦЕПЦІЯ РОМАНТИЧНОЇ ІРОНІЇ ЄНСЬКОЇ ШКОЛИ В УКРАЇНСЬКІЙ ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,07 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
УДК 1 (091) 130 (430:477)
ГРИБКОВА Юлія Ігорівна
КОНЦЕПЦІЯ РОМАНТИЧНОЇ ІРОНІЇ ЄНСЬКОЇ ШКОЛИ
В УКРАЇНСЬКІЙ ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України (сектор філософії культури).
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Кашуба Марія Василівна,
завідувач сектора філософії культури
Інституту українознавства імені
Івана Крип’якевича НАН України
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Братасюк Марія Григорівна,
професор кафедри теорії держави і права
Тернопільської академії народного господарства
кандидат філософських наук, доцент
Скринник Михайло Антонович,
доцент кафедри філософії
Львівського державного лісотехнічного університету
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “11” лютого 2003 року о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд.301.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано “8” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02.
доктор політичних наук, професор В.М. Денисенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Духовна самобутність нашого народу формувалася тисячоліттями, проте були періоди в історії, коли вона ставала особливо актуальною. Нині, коли ще дискутуються проблеми державної мови, українського менталітету чи української історії, важливо звернутися до тих періодів розвитку культури українського народу, в яких ці проблеми стояли так само гостро і вирішувалися українськими мислителями. Таким періодом є ХІХ століття, що ввійшло в історію культури як епоха романтизму.
Український романтизм все ще належить до малодосліджених етапів розвитку української духовної культури попри те, що вже досить детально вивчений як літературний стиль. Однак недостатньо повно, зокрема, висвітлені зв’язки українського романтизму як філософії й світогляду з романтичним світобаченням інших європейських народів, особливо німецького, представники якого не лише стали зразком романтичної літературної творчості для усієї Європи, а й видатними теоретиками цього стилю та способу світосприйняття.
Серед напрацювань німецьких теоретиків романтизму, зокрема представників єнської школи, виділяється концепція романтичної іронії, цікава як своїми філософсько-естетичними ідеями, так і соціально-критичними поглядами. Рятівний для ранніх німецьких романтиків прийом романтичної іронії як у теоретичному, так і в практичному плані, виявився надзвичайно актуальним для українських митців і мислителів у реаліях російської царської імперії, в умовах заборони українства як такого. Цей феномен ще не цілком з’ясований в українській духовній культурі, хоча має суттєве значення для розуміння природи українського романтизму як філософії й світогляду.
Стан наукової розробленості проблеми. Дослідження концепції романтичної іронії, опрацьованої єнськими теоретиками, та її проявів в українській духовній культурі не представлене окремими працями. Ряд фундаментальних розробок проблеми українського романтизму, його специфіки саме як філософії й світогляду, а не лише літературного напрямку чи мистецького стилю, належать Т.Бовсунівській, І.Огороднику, М.Русину, М.Скриннику, С.Козаку, М.Паласюку. Останнім часом з’явилися грунтовні розробки творчості представників українського романтизму – діячів української духовної культури ХІХ ст. Це праці М.Моклиці, М.Поповича, В.Скуратівського, Г.Грабовича, В.Шевчука та ін. Автори підкреслили у Івана Котляревського, Миколи Гоголя, Тараса Шевченка подвоєння світу, завуальовану увагу до української історії й етосу, критику політики царизму та викриття соціального зла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОНЦЕПЦІЯ РОМАНТИЧНОЇ ІРОНІЇ ЄНСЬКОЇ ШКОЛИ В УКРАЇНСЬКІЙ ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок