Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УСПІШНОСТІ НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОЛОДШИХ КУРСІВ ТЕХНІЧНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УСПІШНОСТІ НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОЛОДШИХ КУРСІВ ТЕХНІЧНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УСПІШНОСТІ НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОЛОДШИХ КУРСІВ ТЕХНІЧНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,18 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
(м. ОДЕСА) ім. К. Д. УШИНСЬКОГО
СОЛОМКО ЛІЛІЯ РОМАНІВНА
УДК 378.147:681.3.06
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УСПІШНОСТІ НАВЧАННЯ
СТУДЕНТІВ МОЛОДШИХ КУРСІВ
ТЕХНІЧНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
13.00.04 теорія та методика професійної освіти
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) ім.К.Д.Ушинського, Міністерство освіти України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
КУРЛЯНД Зінаїда Наумівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Кічук Надія Василівна,
Ізмаїльський державний педагогічний інститут,
завідувач кафедри педагогіки і методики початкового навчання, декан факультету підготовки вчителів початкових класів;
– кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
СОЛДАТЕНКО Микола Миколайович, Інститут педагогіки та психології професійної освіти АПН України, завідувач лабораторії педагогічної освіти.
Провідна установа – Криворізький державний педагогічний інститут, Міністерство освіти України.
Захист дисертації відбудеться 24грудня 1999р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) ім. К. Д. Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського.
Автореферат розісланий 23 листопада 1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
С.М.Симоненко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена вимогами державних документів, потребами розвитку науки, логікою розвитку педагогічної теорії, а також практичними потребами системи освіти у виявленні дидактичних умов забезпечення успішності навчання.
Державна програма "Освіта" вказує на необхідність пошуку шляхів і засобів навчання, що сприятимуть набуттю глибоких та міцних знань і вмінь у всій системі неперервної освіти. Але для нормального перебігу здобуття вищої освіти потрібно, щоб у закладі середньої освіти учні засвоювали необхідні знання, вміння та навички, які дадуть їм змогу успішної неперервної освіти. З цього боку навчання студентів на молодших курсах – це окрема проблема. Саме тут педагогові доводиться мати справу з дуже неоднаковими за рівнем підготовленості студентами. Численні дані свідчать про те, що низька ефективність навчання у закладі вищої освіти здебільшого пов‘язана з тим, що не забезпечується належна підготовка тих, хто навчається на молодших курсах, до чергового етапу навчальної діяльності. Тобто не забезпечується сукупність умов, що ведуть до успіху та які враховують наявний стан підготовки тих, хто має навчатися на наступному ступені неперервної освіти – у закладі вищої освіти.
Вища освіта завершує період формування молоді як спеціалістів. Тому з особливою увагою треба поставитися до забезпечення для них дидактичних умов успішного просування у навчанні вже з перших занять. Навчання у закладі вищої освіти повинно і може бути майже однаково успішним для всіх, хто вступив до цього навчального закладу. Але для цього студентам, насамперед, треба надати допомогу – здійснити перший поштовх для початку успішного навчання, визначити одиницю виміру подальшого просування, наповнити її змістом і тим самим забезпечити досягнення потрібної компетентності.
Звичайно, для досягнення бажаної компетентності необхідне успішне опанування дисциплін у навчальному закладі. Питанням професійної підготовки фахівців самих різних напрямків завжди приділялось багато уваги. Вагомий внесок зроблено до проблеми підготовки тих, хто має навчати інших (А.М.Алексюк, С.І.Архангельський, С.Я.Батишев, А.М.Богуш, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УСПІШНОСТІ НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОЛОДШИХ КУРСІВ ТЕХНІЧНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок