Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО РОЗСІЮВАННЯ в квазіоптичних спрямовуЮЧИХ СТРУКТУРАХ

ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО РОЗСІЮВАННЯ в квазіоптичних спрямовуЮЧИХ СТРУКТУРАХ

Назва:
ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО РОЗСІЮВАННЯ в квазіоптичних спрямовуЮЧИХ СТРУКТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,78 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Національна академія наук України
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова
КІСЕЛЬОВ ВОЛОДИМИР КОСТЯНТИНОВИЧ
УДК 537.87: 621.372.8
ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО РОЗСІЮВАННЯ
в квазіоптичних спрямовуЮЧИХ СТРУКТУРАХ
01.04.03 – радіофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова
Національної академії наук України
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Горобець Микола Миколайович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна МОН України, завідувач кафедри прикладної електродинаміки; доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Дробахін Олег Олегович, Дніпропетровський національний університет МОН України, завідувач кафедри фізики НВЧ; доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Фісун Анатолій Іванович, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України (м. Харків), провідний науковий співробітник відділу твердотільної електроніки.
Провідна установа: Радіоастрономічний інститут НАН України, відділ космічної радіофізики (м. Харків).
Захист відбудеться “_16_” квітня 2002 року о _15__ годині. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України за адресою: 61085, м. Харків, вул. Ак. Проскури, 12, актова зала.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України за адресою: 61085, м. Харків, вул. Ак. Проскури, 12.
Автореферат розісланий "_12_" __березня___ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко О.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні десятиліття розвиток експериментальної радіофізики значною мірою пов'язаний з освоєнням короткохвильової частини міліметрового (т.зв. ближнього міліметрового (БММ)) і субміліметрового (СММ) діапазонів радіохвиль. Одним з напрямків наукового і народногосподарського застосування БММ і СММ хвиль є одержання даних про фізичні властивості і характеристики матеріальних об'єктів, недоступних безпосередньому спостереженню. Ці дані одержують радіофізичними методами шляхом дистанційного зондування досліджуваного об'єкта спрямованими електромагнітними хвилями і дослідження характеристик розсіяного ним випромінювання в обраному частотному діапазоні. Достовірність і надійність інтерпретації отриманих у такий спосіб результатів дуже часто можуть бути підтверджені лише шляхом порівняння з експериментальними даними, отриманими шляхом моделювання відповідних електромагнітних характеристик у контрольованих лабораторних умовах з використанням тих чи інших фізичних принципів і фізичних моделей. При цьому, через природну обмеженість лабораторного простору, складність і дорожнечу виготовлення моделей об'єктів складної геометричної форми дуже великих чи, навпаки, дуже малих розмірів у натуральну величину, широко використовують метод масштабного електродинамічного моделювання (ЕДМ), заснований на відомому принципі подібності. Можливість створення фізичної моделі заданої електродинамічної системи є наслідком лінійності рівнянь Максвелла, що описують електромагнітні поля у системі. Особливо широко і ефективно метод масштабного ЕДМ застосовується у радіолокації. Він є основним методом дослідження ефективної площі розсіювання (ЕПР), діаграм розсіювання (ДР), елементів поляризаційної матриці розсіювання (ПМР) та інших радіолокаційних характеристик об'єктів у лабораторних умовах.
У даний час для лабораторного моделювання процесів радіолокації усе більш широко використовуються БММ і СММ хвилі. Це зв'язано з тим, що, з одного боку, спостерігається стійка тенденція до укорочення робочої довжини хвилі РЛС, обумовлена безупинно зростаючими вимогами підвищення роздільної здатності, зменшення масогабаритних показників, а також одержання якісно нової некоординатної інформації про об'єкт спостереження – про його т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ФІЗИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО РОЗСІЮВАННЯ в квазіоптичних спрямовуЮЧИХ СТРУКТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок