Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні особливості забезпечення особистісної самореалізації майбутніх психологів у процесі фахової підготовки

Психологічні особливості забезпечення особистісної самореалізації майбутніх психологів у процесі фахової підготовки

Назва:
Психологічні особливості забезпечення особистісної самореалізації майбутніх психологів у процесі фахової підготовки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,02 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
МОВА Людмила Вікторівна
УДК 159.922.6.:159.923
Психологічні особливості забезпечення особистісної самореалізації майбутніх психологів у процесі фахової підготовки
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ 2003
 
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті
імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Уманець Любов Іларіонівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова,
доцент кафедри педагогіки і психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Яценко Тамара Семенівна,
Черкаський державний університет,
завідувач кафедри практичної психології;
кандидат психологічних наук, доцент
Шевченко Наталія Федорівна,
Інститут психології імені Г.С.Костюка, докторант.
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної освіти
АПН України, лабораторія психології трудової і
професійної підготовки, м.Київ.
Захист відбудеться 9 квітня 2003 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ, вул.Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ, вул.Пирогова, 9).
 
Автореферат розіслано “5” березня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О.Приходько
ЗАГАЛЬНАХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність теми. Національна свідомість, інтелект, психічне і фізичне здоров’я нації як особистісно значущі якості набувають сьогодні всезростаючого значення. Відродження української нації передбачає розвиток духовності, прояв творчого потенціалу особистості. У той же час, перетворення соціально-економічної та політичної сфер життя, нестабільність існування, загрозливі екологічні фактори викликають психологічне напруження у людей. Умови сучасного життя потребують від кожного самостійності рішень, ініціативності, уміння гнучко адаптуватися. Нестабільність існування, соціальна незахищеність громадян порушують сімейні стосунки, виникає напруження у сфері міжособистісного спілкування, у дорослих і дітей з’являється невпевненість у майбутньому, підвищується рівень тривожності, що в свою чергу має негативний вплив на емоційно-вольову сферу та мислення. Виходячи з вищесказаного, діти та дорослі останнім часом особливо потребують кваліфікованої психологічної допомоги для вирішення виникаючих проблем. Тому саме зараз з актуальністю постає проблема підготовки майбутніх психологів, безпосереднiм предметом дiяльностi яких виступає особистiсне “я” у всiй багатоскладностi природних, соцiокультурних, особистiсних та трансперсональних смислових детермiнацiй. Результати професійних впливів психолога на людину багато в чому залежать від рівня загального особистісного розвитку суб’єкта психологічної діяльності, від рівня та якості його професійної підготовки.
Цілі, зміст і характер роботи психолога, методи, які він застосовує в процесі вирішення професійних завдань, визначають його власну особистість як важливий засіб його професійної діяльності. У зв’язку з цим постає питання про забезпечення розвитку особистісної самореалізації студента-психолога як важливої складової майбутньої професійної діяльності.
Поняття самореалізації є синонімічним термінам “самоактуалізація” (А.Маслоу), “інтеграція” (З.Фрейд), “індивідуація” (К.Юнг), “персоналізація”, “особистісне зростання” (К.Роджерс) і позначає стійкі позитивні зміни в особистості, реалізацію її природнього потенціалу. Цей підхід є центральним у всіх основних напрямках практичної психології: глибинному (З.Фрейд, А.Адлер, Е.Еріксон, Е.Фром, К.Хорні, К.Юнг, В.Райх та ін.), біхевіористичному (Д.Уотсон, Б.Скіннер, А.Еолліс та ін.), гуманістичному (Р.Перлз, К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Психологічні особливості забезпечення особистісної самореалізації майбутніх психологів у процесі фахової підготовки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок