Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> „тайванська проблема” В cистемі міжнародних відносин азіатсько-тихоокеанського регіону

„тайванська проблема” В cистемі міжнародних відносин азіатсько-тихоокеанського регіону

Назва:
„тайванська проблема” В cистемі міжнародних відносин азіатсько-тихоокеанського регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,34 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ і МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Шевчук Олександр Володимирович
УДК 327.56
„тайванська проблема”
В cистемі міжнародних відносин
азіатсько-тихоокеанського регіону
23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному педагогічному університеті.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор, Багмет Михайло Олександрович, Миколаївський державний гуманітарний університет ім. П.Могили, декан факультету політичних наук.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Лещенко Леонід Овдійович, Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, головний науковий співробітник відділу Азії та Африки;
кандидат політичних наук, доцент Константінов Віктор Юрійович, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, доцент кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики.
Провідна установа: Одеська національна юридична академія, кафедра соціальних теорій, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться --------грудня 2002 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ-30, вул. Леонтовича, 5, 1-ий поверх, Зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України (01030, м. Київ-30, вул. Леонтовича, 5).
Автореферат розіслано 12 листопада 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат політичних наук Сушко О.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Динаміка розвитку світового політичного процесу на рубежі ХХ-ХХІ століття характеризується розбудовою нової моделі міжнародних відносин, основними домінантами якої є перехід від конфронтаційних концепцій світового розвитку до активізації інтеграційних процесів, створення ефективної конструкції систем безпеки на глобальному, регіональному, субрегіональному та національному рівнях, використання політичних та дипломатичних засобів, як раціональних інструментів міжнародної політики. У цьому контексті виникає потреба дослідження проблем безпеки (як і нових форм міжнародного співробітництва) на геополітичному та регіональному рівнях, необхідність аналізу впливу викликів та загроз глобального та регіонального характеру на формування й трансформацію основних вимірів різнорівневих механізмів безпеки. Це є актуальним і для Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР), політичний простір якого характеризується наявністю багатьох джерел міжнародної конфліктності.
Важливим структурним елементом, здатним дестабілізувати процес становлення якісно нових систем національної та регіональної безпеки в АТР, є територіальні суперечності, роз’єднаність націй в окремі політичні утворення.
Однією з невирішених політичних проблем, яка виступає в якості дестабілізуючого фактору структури регіональної безпеки є незавершеність процесу возз’єднання всіх китайських територій.
Для зовнішньої політики України одним з пріоритетів є розвиток відносин з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону, тому збереження стабільності й формування надійної системи безпеки у АТР відповідає національним інтересам нашої держави. Розширення політичного діалогу з країнами цього регіону та розвиток співробітництва на основі взаємовигідних угод відкрило б нові можливості для реалізації стратегічних спрямувань зовнішньої політики України.
Розбудовуючи взаємовідносини з країнами АТР, потрібно враховувати особливості політичного та історичного розвитку даного регіону, а також специфіку існуючих там проблем. Зокрема, особливої актуальності набуває необхідність наукового переосмислення історичних коренів виникнення „тайванської проблеми”, а також дослідження її впливу на трансформацію системи міжнародних відносин у Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: „тайванська проблема” В cистемі міжнародних відносин азіатсько-тихоокеанського регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок