Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> зарубіжні інвестиції в системі факторів економічної модернізації україни

зарубіжні інвестиції в системі факторів економічної модернізації україни

Назва:
зарубіжні інвестиції в системі факторів економічної модернізації україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,92 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
БЕРЕЗНІЧЕНКО НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 339.54(477)
зарубіжні інвестиції в системі факторів економічної модернізації україни
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Філіпенко Антон Сергійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
Інститут міжнародних відносин,
завідувач кафедри світового господарства і
міжнародних економічних відносин
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мозговий Олег Миколайович,
Державна Комісія України з цінних
паперів та фондового ринку;
голова Комісії
кандидат економічних наук, доцент
Троненко Володимир Іванович,
Київський міжнародний університет
професор кафедри міжнародних
економічних відносин
Провідна установа: Інститут економіки НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 24 червня 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань Вченої Ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розісланий 20 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради З.О. Луцишин
Загальна характеристика роботи
Актуальність обраної теми дисертаційного дослідження зумовлюється тим, що обрана модель модернізації економіки України за роки її втілення у життя виявила свою невідповідність викликам і вимогам часу, коли світові процеси суспільних трансформацій розвиваються в напрямку постіндустріалізму, нових цінностей. Модель, яка реально формується в Україні – це модель “нової реіндустріалізації”, яка віддаляє нас від формування основ постіндустріального суспільства і по своїй суті є наздоганяльною.
Саме життя, реальна практика диктують необхідність ще раз всебічно переосмислити стратегію післякризового розвитку, логіку подальших економічних перетворень. Важливо виробити таку політику, яка б стала логічним продовженням започаткованого і водночас повною мірою враховувала б попередні прорахунки та недоліки. Більше того, необхідно врахувати великий історичний досвід, набутий в ході першої індустріальної модернізації соціально-економічного життя України на рубежі ХІХ-ХХ століть. Ця обставина обумовлює необхідність порівняльного аналізу об’єктивних умов, завдань і механізмів здійснення модернізаційних процесів індустріальної і постіндустріальної доби.
Необхідність порівняльного аналізу різних за часом, але однорідних за змістом соціально-економічних процесів має не лише академічний інтерес. Теорія модернізації базується на узагальненні історичного досвіду минулих трансформацій різних країн з різним рівнем економічного розвитку, на основі якого викристалізовуються положення і висновки, які є науковим підґрунтям модернізаційної моделі тієї чи іншої країни з врахуванням національної специфіки та її економічної політики. Результативність цієї політики визначається її глибоким науковим підгрунтям.
Оскільки ефективна економічна політика, її реалізація можлива лише за наявності ресурсної бази і, перш за все, інвестиційних ресурсів (як внутрішніх, так і зовнішніх), то саме динамічність інвестиційного процесу розглядається автором як основа успішної модернізації національного господарства.
З метою більш ефективного використання інвестиційних ресурсів та створення ефективної стратегії, спрямованої на формування елементів і цінностей постіндустріальної моделі розвитку, необхідно врахувати комплексність, системність поняття “модернізація”, яке має не лише економічний, але й соціокультурний і політичний зрізи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: зарубіжні інвестиції в системі факторів економічної модернізації україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок