Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічні механізми стимулювання розвитку рекреаційно-туристичного комплексу (на прикладі Тернопільської області)

Організаційно-економічні механізми стимулювання розвитку рекреаційно-туристичного комплексу (на прикладі Тернопільської області)

Назва:
Організаційно-економічні механізми стимулювання розвитку рекреаційно-туристичного комплексу (на прикладі Тернопільської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,13 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
Гуменюк Юрій Петрович
УДК 338.48.330.3(477.84)
Організаційно-економічні механізми
стимулювання розвитку
рекреаційно-туристичного комплексу
(на прикладі Тернопільської області)
Спеціальність 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Долішній Мар’ян Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Павлов Володимир Іванович,
Національний університет водного господарства та природокористування, завідувач кафедри
кандидат економічних наук, доцент
Заблоцький Богдан Федорович,
Львівська комерційна академія, доцент кафедри
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ проблем розвитку і розміщення галузей соціальної сфери, м. Київ.
Захист відбудеться 5 липня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “____” ____________ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Реалізація в українській економіці процесів системної трансформації викликає глибокі зміни господарського характеру, вимагаючи нового погляду на всі прояви соціально-економічної активності людини. Проблемою стратегічного значення стає зростання конкурентності національної економіки України. Конкурентність, яка початково стосувалась підприємств та галузей економіки, поступово перейшла на рівень держав, а в останніх роках й до окремих регіонів. Конкурентність регіонів повинна стати основною метою політики регіонального розвитку країни.
Визнання такої мети за головну означає кардинальну зміну політики регіонального розвитку, тобто відхід від традиційної політики вирівнювання, яка руйнує мотиваційний характер розвитку суспільства, призводить до суб’єк-тивної оцінки діяльності територій різного рівня управління.
Отже перед регіональною політикою, яку ми розуміємо як сукупність всіх родів діяльності направлених на ефективне використання соціально-еконо-мічних можливостей даного регіону, постають нові завдання. Вироблена спільно центральною й місцевими владами, за участю органів самоврядування та представниками підприємницьких кіл, регіональна політика повинна стати рушійною силою економічного розвитку окремих регіонів.
Активне просування політики регіонального розвитку та дотримання довгострокової регіональної соціально-економічної стратегії базується на інтересі регіонів, а отже, суспільства у цілому.
Наше дослідження стосується конкурентності регіональних рекреаційно-туристичних комплексів на різних за рангами туристичних ринках, вдосконалення організаційної структури рекреаційно-туристичних комплексів та механізмів активізації їх розвитку. До цього нас спонукало кілька чинників.
По-перше, рекреація й туризм – це сектор світового господарства, що нині найдинамічніше розвивається, а також середовище активізації інших галузей економіки, місцевостей та цілих регіонів, що впливає на: зростання бюджетних надходжень; додатньо на платіжний баланс країни; зменшення рівня безробіття.
По-друге, конкурентність кожного регіону впливає на: рівень соціально-економічного розвитку країни; рівень життя її населення; привабливість інвестиційного клімату у державі.
По-третє, конкурентність регіону в значній мірі залежить від цілого ряду факторів, а саме від рівня розвитку матеріального виробництва, невиробничої сфери, і в тому числі від такої важливої в соціогуманітарному відношенні галузі як рекреаційно-туристична.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Організаційно-економічні механізми стимулювання розвитку рекреаційно-туристичного комплексу (на прикладі Тернопільської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок