Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Цитогенетична оцінка мутагенної небезпеки урбанізованих територій України

Цитогенетична оцінка мутагенної небезпеки урбанізованих територій України

Назва:
Цитогенетична оцінка мутагенної небезпеки урбанізованих територій України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут гігієни та медичної екології
ім. О.М.Марзеєва АМН України
 
Клімкіна Ірина Іванівна
УДК: 575.312.24:612.014.4
Цитогенетична оцінка мутагенної небезпеки
урбанізованих територій України
03.00.15 – Генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем природокористування та екології НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
Горова Алла Іванівна
Національний гірничий університет МОН України, зав. кафедри екології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Обухан Катерина Іванівна
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України,
головний науковий співробітник
кандидат біологічних наук
Дибський Сергій Сергійович
Науковий центр радіаційної медицини АМН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра
загальної та молекулярної генетики, м. Київ
Захист відбудеться “ 16 ” травня 2003 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.02 Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м. Київ, вул. Попудренка, 50.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України за адресою: м. Київ, вул. Попудренка, 50.
Автореферат розісланий “ 11 ” квітня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Омельченко Е.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забруднення довкілля мутагенами хімічного, фізичного та біологічного походження набуває катастрофічного і глобального характеру (Сердюк А.М., 1995; Тимченко О.І., 1997; Дуган О.М., 1998).
Як відомо, збільшення мутагенного навантаження до рівня, здатного подвоїти частоту виникнення мутацій у людини, може привести до істотних змін генофонду нації (Бариляк І.Р., 1995). Тому, вельми необхідним є розв’язання таких проблем, як контроль над процесами забруднення навколишнього середовища мутагенами, запобігання наростанню мутагенного забруднення, розуміння природи дії мутагенів і пошуки засобів захисту живих організмів від їх негативного впливу (Горова А.І., 2001). Саме ці проблеми є центральними в Цільовій програмі генетичного моніторингу в Україні, в межах якої виконана дисертаційна робота.
Традиційні методи оцінки стану об’єктів навколишнього середовища шляхом хімічного аналізу та виміряння радіоактивного фону не можуть відбити сумарної дії різних забруднювачів довкілля. Ця проблема може бути вирішена з використанням індикаторних біотестів, серед яких цитогенетичні є найбільш інформативними, високочутливими і достатніми для адекватних оцінок (Пілінська М.А., Дибський С.С., 1999; Дуган А.М., 2000; Горова А.І., 2000; Обухан К.І., 2002). При цьому важливого значення набуває оцінка навколишнього середовища за мутагенним фоном, генетичною небезпекою для населення з подальшим картографуванням території за цими показниками.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з науковими дослідженнями відділу цитоекології Інституту проблем природокористування та екології НАН України, проведених відповідно до Постанови Кабінету міністрів України “Про затвердження Положення про державну систему моніторингу довкілля” від 30.03.1998 р. № 391: “Розробка методології вибору стратегії раціонального використання природних ресурсів і сталого еколого-економічного розвитку регіонів з високим техногенним навантаженням” (№ ДР 0193U009455); “Розробка методології й рекомендацій експрес-діагностики мутагенного фону природного середовища цитогенетичними і біофізичними методами” (№ ДР 0196U001733); “Підвищення резервів адаптації організмів дітей м. Дніпропетровська з використанням природних адаптогенів гумінового походження” (№ ДР 0195U030118); “Застосування нових методів визначення вмісту та міграції рухомих форм токсичних елементів у ґрунтах і об'єктах геологічного середовища України та їх картування” (включене до програми “Екологічна безпека України”, наказ №102 від 23.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Цитогенетична оцінка мутагенної небезпеки урбанізованих територій України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок