Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення ефективності управління корпоративною власністю в регіоні

Підвищення ефективності управління корпоративною власністю в регіоні

Назва:
Підвищення ефективності управління корпоративною власністю в регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,62 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Мишко Ольга Анатоліївна
УДК 338.24:332.1:332.012.324
Підвищення ефективності управління
корпоративною власністю в регіоні
Спеціальність: 08.00.05 – Розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луцькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук
Іщук Світлана Олексіївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Редькін Олександр Семенович,
Одеський фінансовий інститут Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі Міністерства фінансів України, завідувач кафедри
кандидат економічних наук
Шкільняк Михайло Михайлович,
Регіональне відділення Фонду державного майна України у Тернопільській області, начальник відділення
Захист відбудеться 12 грудня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 10 листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Питання власності, разом із формами її прояву на різних етапах розвитку суспільних відносин, займають центральне місце в економічній системі та входять до складу важливих завдань економічної теорії і практики. Кожна держава світу розробляє свою концепцію управління власністю, формує правову базу та здійснює процеси регулювання розвитком відносин власності.
В Україні відбуваються складні процеси реформування економіки, зокрема глобальні перетворення у сфері відносин власності, які безпосередньо впливають на інтереси всіх господарюючих економічних суб’єктів. Внаслідок проведення широкомасштабної приватизації та здійснення ряду інституційних змін в країні сформувалася нова система відносин власності, в якій домінуючою формою стала корпоративна власність.
Досвід зарубіжних країн показує, що корпоративна власність надає акціонерним товариствам можливість постійно розширювати коло інвесторів, забезпечувати високу гнучкість, динамізм і ефективність виробництва. Однак ці переваги корпоративної форми власності фактично не використовуються в умовах ринкової економіки України, де формальна зміна форми власності не надала помітного позитивного впливу на результати роботи новостворених корпоративних підприємств. Це пояснюється як здійсненням ряду помилок та прорахунків у процесі становлення корпоративної власності, який відбувався в умовах невизначеності, відсутності чіткої стратегії розвитку держави, належного законодавчого забезпечення, розвинутих ринкових інституцій, так і недостатньою обґрунтованістю підходів до забезпечення ефективного управління нею в післяприватизаційний період.
Негативні тенденції трансформації корпоративної власності здійснюють значний стримуючий вплив на соціально-економічний розвиток регіонів та на їх можливість переходу до активного економічного росту.
Теоретико-методологічні і прикладні аспекти управління корпоративною власністю висвітлені у наукових працях А.Алчіана, А.Берлі, Т.Веблена, М.Гордона, С.Гроссмана, Г.Мінза, М.Міллера, Д.Норта, Р.Коуза, М.Портера, О.Ульямсона та ін. Окремі положення багатоаспектної проблематики розглядали у своїх наукових працях вітчизняні економісти, зокрема: О.Амоша, П.Бєлєнький, Є.Бойко, С.Давимука, М.Долішній, В.Євтушевський, М.Єрмошенко, І.Жадан, М.Козоріз, О.Кузьмін, В.Павлов, Є.Палига, О.Поважний, О.Редькін, С.Румянцев, М.Сірош, М.Чечетов, М.Шкільняк та ін.
Водночас цілий ряд важливих питань, пов’язаних із висвітленням можливостей здійснення ефективного управління корпоративною власністю на регіональному рівні, залишаються невирішеними, що зумовлює необхідність подальших досліджень у цьому науковому напрямку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Підвищення ефективності управління корпоративною власністю в регіоні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок