Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ВОДНЮ НА ЕЛЕКТРОННУ СТРУКТУРУ, ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ ТА МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА З ГЦК ГРАТКОЮ

ВПЛИВ ВОДНЮ НА ЕЛЕКТРОННУ СТРУКТУРУ, ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ ТА МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА З ГЦК ГРАТКОЮ

Назва:
ВПЛИВ ВОДНЮ НА ЕЛЕКТРОННУ СТРУКТУРУ, ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ ТА МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА З ГЦК ГРАТКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. Курдюмова
Теус Сергій Миронович
УДК 669.15-194.56 : 669.788 : 539.67 : 544.163.2 : 669.017.3 : 669.018.2
ВПЛИВ ВОДНЮ НА ЕЛЕКТРОННУ СТРУКТУРУ, ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ
ТА МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ
ЗАЛІЗА З ГЦК ГРАТКОЮ
Спеціальність 01.04.13 – фізика металів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України (м. Київ, Україна)
Науковий керівник: д.т.н., проф. Гаврилюк Валентин Геннадійович, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, м. Київ, завідувач відділу фізичних основ легування сталей та сплавів.
Офіційні опоненти: д.ф.-м.н., проф., академік НАН України Фірстов Сергій Олексійович, Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, м. Київ, заступник директора, завідувач відділу фізики міцності та пластичності матеріалів.
д.ф.-м.н. Татаренко Валентин Андрійович, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, м. Київ, п.н.с. відділу теорії твердого тіла.
Захист відбудеться « 26 » грудня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.168.01 Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03680, м. Київ, бульвар академіка Вернадського, 36, ІМФ ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
Відгуки на автореферат, завірені печаткою організації, у двох примірниках, просимо надсилати за адресою: 03680, МСП, Київ-142, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України. Ученому секретарю спец. вченої ради д.ф.-м.н. Піщаку В.К., тел.: +380 (44) 422-95-65.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
Автореферат розісланий « 26 » листопада 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Піщак В.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Водневе окрихчення конструкційних матеріалів є актуальною, і досі не вирішеною проблемою, що гальмує технічний прогрес в галузях, пов'язаних з експлуатацією машин і механізмів у агресивних середовищах, які зазвичай є наводнюючими. Загострюють цю проблему в останні роки наближення енергетичної кризи і пошук альтернативних джерел енергії, серед яких водень має бути важливим, наприклад в автомобільній промисловості.
Матеріали з гцк кристалічною граткою, зокрема аустенітні сталі, є найбільш водневостійкими, що зазвичай пояснюють меншою водневою проникністю у порівнянні з оцк матеріалами. Проте, при достатньо високому парціальному тиску водню аустенітні сталі також значно погіршують свої механічні властивості.
Як неодноразово зазначалось, водневе окрихчення несуттєво залежить від міцності матеріалів. Наприклад, чисте залізо окричується під дією водню так само як високоміцні сталі. Тому аналіз фізичної природи водневої крихкості не може базуватись лише на дослідженні механічних властивостей. Більш перспективним є комплексне дослідження, яке б включало спробу зрозуміти вплив водню на міжатомну взаємодію, розподіл водневих атомів в твердому розчині, міграцію атомів водню в кристалічній гратці, спричинені воднем фазові перетворення та їх роль у водневій крихкості, особливості пластичної деформації наводнених матеріалів і лише на заключному етапі вплив перелічених факторів на механічні властивості.
Аустенітні сталі, відомі чудовим поєднанням механічних і електрохімічних властивостей, є найбільш слушним об'єктом для таких досліджень, що повинні закласти фізичні основи для розробки конструкційного матеріалу з підвищеним опором водневій крихкості.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до бюджетної теми що була затверджена Міністерством Освіти та Науки України (2005-2007): «Вплив міжатомної взаємодії на фазові переходи в твердих розчинах на основі заліза і нікелю та їх механічні і функціональні властивості» (Постанова Бюро ВФА НАН України 21.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ВОДНЮ НА ЕЛЕКТРОННУ СТРУКТУРУ, ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ ТА МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА З ГЦК ГРАТКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок