Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ ВІЙСЬК (СИЛ) В ОПЕРАЦІЇ НА ОТОЧЕННЯ (ЗА ДОСВІДОМ КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ ОПЕРАЦІЇ 1944 Р.)

ЗАСТОСУВАННЯ ВІЙСЬК (СИЛ) В ОПЕРАЦІЇ НА ОТОЧЕННЯ (ЗА ДОСВІДОМ КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ ОПЕРАЦІЇ 1944 Р.)

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ВІЙСЬК (СИЛ) В ОПЕРАЦІЇ НА ОТОЧЕННЯ (ЗА ДОСВІДОМ КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ ОПЕРАЦІЇ 1944 Р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,77 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
САЛО Анатолій Якович
УДК 35.48 (477) “1944”
ЗАСТОСУВАННЯ ВІЙСЬК (СИЛ) В ОПЕРАЦІЇ НА ОТОЧЕННЯ
(ЗА ДОСВІДОМ КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ ОПЕРАЦІЇ 1944 Р.)
20.02.22 – військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії оборони України,
Міністерство оборони України.
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа – Інститут історії України НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 1 ” липня 2005 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.709.04 при Національній академії оборони України (03049, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 28)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії оборони України (03049, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 28).
Автореферат розісланий “ 31 ” травня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Корнієнко В.В. 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У наступальних операціях Червоної Армії в роки Великої Вітчизняної війни важливе місце займали операції на оточення та розгром оточеного угруповання противника. Серед операцій радянського командування 1944 р. особливе місце за своїми масштабами і результатами належить Корсунь-Шевченківській наступальній операції. Проте здійснене науковцями до цього часу воєнно-історичне дослідження операції військ 1-го та 2-го Українських фронтів з оточення та знищення угруповання ворога в звенигородсько-миронівському виступі у січні – лютому 1944 р. не можна вважати всебічним, достатньо повним і завершеним. Залишаються недостатньо вивченими, систематизованими та проаналізованими питання підготовки, проведення та результатів операції, бойового застосування у ній видів збройних сил і родів військ, вирішення завдань всебічного забезпечення бойових дій, внеску набутого бойового досвіду в розвиток форм і способів збройної боротьби тощо. Проведення спеціального воєнно-історичного дослідження Корсунь-Шевченківської операції є актуальним і має певну теоретичну та практичну значимість, зважаючи на такі обставини.
По-перше, сучасний рівень розвитку воєнного мистецтва аж ніяк не применшує значення досвіду, накопиченого у Другій світовій війні, а навпаки, підтверджує його життєвість. Разом з тим він вимагає постійного розвитку воєнної думки, спрямованої на удосконалення форм і способів ведення сучасних операцій Збройними Силами України. Здійснення маневру на оточення завжди визнавалося найскладнішим видом операції, вершиною воєнного мистецтва. Саме тому досвід, набутий у Корсунь-Шевченківській операції, являє науковий і практичний інтерес не тільки для історичної, а й для сучасної воєнної науки.
По-друге, в сучасних умовах реформування Збройних Сил України та для подальшого розвитку теорії воєнного мистецтва особливої ваги набувають питання співвідношення між видами ЗС та родами військ (сил) у структурі Збройних Сил, їх ролі і місця в проведенні операцій (бойових дій). Одним з факторів, які впливають на раціональне визначення таких показників, є історичний досвід, який необхідно критично осмислювати та враховувати. В цьому плані важливим є досвід бойового застосування видів ЗС і родів військ у війнах минулого, і зокрема у Корсунь-Шевченківській операції.
По-третє, вивчення військовими фахівцями результатів такого дослідження сприятиме розширенню їх знань, кругозору, розвитку творчого мислення. Наукове відтворення й аналіз подій, що мали місце багато років тому, дозволяє усвідомити сутність історичних явищ, процесів і закономірностей, виявити характерне й особливе, а також те нове й оригінальне, що з’явилось у воєнній справі та може отримати розвиток у сучасних умовах.
По-четверте, всебічне об’єктивне та незаангажоване вивчення воєнно-історичних подій в Україні періоду Другої світової війни важливе з погляду встановлення історичної правди і поглиблення знань про героїчне минуле нашої Батьківщини. Вивчення історії Великої Вітчизняної війни – важлива складова частина виховання високого патріотизму громадян України, воїнів її Збройних Сил.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ВІЙСЬК (СИЛ) В ОПЕРАЦІЇ НА ОТОЧЕННЯ (ЗА ДОСВІДОМ КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ ОПЕРАЦІЇ 1944 Р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок