Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Кримінологічні проблеми нелегальної міграції в Україні

Кримінологічні проблеми нелегальної міграції в Україні

Назва:
Кримінологічні проблеми нелегальної міграції в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,78 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Мозоль Анатолій Петрович
УДК 343.901.8
Кримінологічні проблеми
нелегальної міграції в Україні
Спеціальність:  .00.08 – кримінальне право та
кримінологія; кримінально -
виконавче право
 
Автореферат
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата юридичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі кримінології та юридичної соціології Національної академії внутрішніх справ України
Науковий керівник  доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Джужа Олександр Миколайович, начальник кафедри кримінології та юридичної соціології Національної академії внутрішніх справ України (м. Київ)
Офіційні опоненти:
-  доктор юридичних наук, професор Шакун Василь Іванович, перший проректор Національної академії внутрішніх справ України (м. Київ)
- кандидат юридичних наук, професор, заслужений юрист України Александров Юрій Валер'янович, професор Міжрегіональної академії управління персоналом (м. Київ)
Провідна установа Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться “26” вересня 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 в Національній академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м. Київ-35, Солом'янська пл., 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, Київ-35, Солом'янська пл., 1.
Автореферат розісланий 24__серпня__ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. Д. Лук'янчиков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації пояснюється здобуттям Україною незалежності, ринковими перетвореннями, які у ній відбуваються, та якісно новими характеристиками міграційних процесів, що мають місце в умовах глобалізації економіки. Адже міграція населення істотно впливає на демографічні зрушення, стан і перспективи економічного, культурного й соціального розвитку суспільства.
Україна не стоїть осторонь від світових міграційних процесів, головне через своє географічне положення. Для більшості переселенців вона є транзитним шляхом до країн Західної Європи.
Поряд з легальною міграцією, в останні роки набула значного поширення і нелегальна міграція, яка становить певний кримінологічний інтерес.
Державно-правовий вплив на міграційні процеси в Україні ще є недосконалим. Нині проблемами міграції опікуються понад десять міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, проте відсутня чітка координація їх дії.
У посланні Президента України до Верховної Ради “Про внутрішнє і зовнішнє становище країни”, вказується, що активізація міграційних процесів і практично неконтрольований наплив в Україну мігрантів з інших держав зобов'язує до невідкладних рішень і дій.
З урахуванням криміногенної ситуації, пов'язаної з нелегальною міграцією, комплексною програмою профілактики злочинів на 2001-2005 роки на Міністерство внутрішніх справ (далі – МВС) і Службу безпеки України покладено проведення оперативно-профілактичних операцій “Мігрант”, “Іноземець”, “Режим”, “Готель”, “Ринок” тощо з метою виявлення та перекриття каналів проникнення в Україну нелегальних мігрантів.
Проблеми міграції носять багатоаспектний характер, а тому приваблюють дослідників різних галузей знань: істориків, соціологів, філософів, політологів, демографів, кримінологів. Значний внесок у вивчення цієї проблематики зробили  Ю. Бузицький, А. Бабенко, О. Малиновська, В. Новік, С. Пирожков, О. Піскун, І. Прибиткова, Ю. Римаренко, В. Трощинський, А. Шлепаков, М. Шульга.
Такі російські вчені, як М. Бабаєв, С. Багатирьов, А. Долгова, Е. Красинець, А. Здравомислов, А. Тополін, В. Тишков, зосереджували увагу на впливі міграції на стан і перспективи національних трудових ресурсів та криміногенному потенціалі, закладеному в міграційних процесах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Кримінологічні проблеми нелегальної міграції в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок