Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Принципи соціальної держави: стан і перспективи їх реалізації в Україні

Принципи соціальної держави: стан і перспективи їх реалізації в Україні

Назва:
Принципи соціальної держави: стан і перспективи їх реалізації в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,12 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Якубенко Вячеслав Михайлович
УДК 340.12:364
Принципи соціальної держави: стан і перспективи їх реалізації в Україні
Спеціальність: 12. 00. 01. – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор
Козюбра Микола Іванович,
Завідувач кафедри держаноправових наук
Національного університету "Києво-Могилянська академія"
Офіційні опоненти - доктор юридичних наук, професор
Бабкін Володимир Дмитрович,
провідний науковий співробітник
Інституту держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України
кандидат юридичних наук, доцент
Темченко Володимир Іванович,
доцент кафедри теорії держави та права
Національної академії внутрішніх справ України, м. Київ
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка
Захист відбудеться “29” вересня 2005 року о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.009.01 Національної академії внутрішніх справ України (м. Київ, пл. Солом`янська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України за адресою: м. Київ, пл. Солом`янська, 1.
Автореферат розісланий “26” серпня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент О.Б. Горова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процеси суспільних і державних змін, які нині відбуваються в Україні, зумовлюють необхідність не лише загального визначення тих чи інших пріоритетів в державному розвитку, але й чіткого усвідомлення того, що собою становлять ті цілі, які ми прагнемо реалізувати в процесі державотворення. Особливої ваги зазначене завдання набуває в світлі чинної Конституції України, в статті 1 якої зафіксовано статус України як соціальної держави. Але лише належна конкретизація в законодавстві та фактична реалізація цього конституційного статусу може засвідчити про реальне втілення в життя статті 1 Основного Закону.
Тільки соціальна держава веде до утвердження людської гідності в повному обсязі. Адже закріплення формальної юридичної рівності не гарантує від фактичної нерівності. Гідність людини – це внутрішня оцінка людиною власної самоцінності, яка ґрунтується на об’єктивно існуючій цінності цієї людини для інших людей. В цьому аспекті важливе значення мають не тільки фізична свобода чи інші громадянські і політичні права, а й самостійно обрана праця, належна і вчасна її оплата, адекватні житлові умови тощо. При незабезпеченості соціальної сторони життєдіяльності людей, гідного рівня їхнього життя, деформується вся структура прав і свобод людини: знижується політична активність, зростають апатія та зневіра в державу, далеко не завжди стають доступними для індивіда гарантії прав і свобод. Адже країни Заходу усвідомили необхідність активної соціальної політики під тиском об’єктивних обставин. Цьому передували революційні вибухи в Російській імперії та деяких інших державах, світова економічна криза 30-х років, посилення масового робітничого, профспілкового руху в світі тощо. Україні зовсім не обов`язково чекати подібних соціальних потрясінь, щоб почати реалізовувати конституційні положення, які конкретизують соціальний статус держави. З іншого боку, тільки досягнувши європейських соціальних стандартів, можна уникнути появи нової “залізної завіси” по всьому західному кордону України.
Формування реальної соціальної держави в Україні неможливе без визначення принципів такої держави з урахуванням української специфіки (особливостей ментальності, історичного шляху, стану економіки, законодавства тощо). Все це зумовлює практичний аспект актуальності теми дослідження.
Необхідність звернення до проблеми визначення та аналізу ефективності реалізації принципів соціальної держави визначається ще й тим, що в зарубіжній правовій та політичній практиці це поняття є не лише одним з центральних, а й таким, що набуло реального практичного втілення (Швеція, ФРН, Данія тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Принципи соціальної держави: стан і перспективи їх реалізації в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок