Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ ВАЛЮТНОГО КУРСУ ТА ІНФЛЯЦІЇ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

ВЗАЄМОДІЯ ВАЛЮТНОГО КУРСУ ТА ІНФЛЯЦІЇ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ ВАЛЮТНОГО КУРСУ ТА ІНФЛЯЦІЇ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ
Белінська Яніна Василівна
УДК 336.748
ВЗАЄМОДІЯ ВАЛЮТНОГО КУРСУ ТА ІНФЛЯЦІЇ
В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук
Кононенко Віталій Іванович
Інститут економіки НАН України,
завідувач відділу теоретичних проблем
регулювання економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Ястремський Іван Станіславович
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри економічної теорії
економічного факультету
кандидат економічних наук
Мельник Олексій Михайлович
Київський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
в. о. доцента кафедри політичної економії
обліково-економічних факультетів
 
Провідна установа: Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України (відділ глобалістики і геополітики)
Захист відбудеться 26 червня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.150.02 Інституту економіки НАН України за адресою: 252011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки НАН України за адресою: 252011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “ 24 “ травня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стешенко В.С
доктор економічних наук, професор


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Взаємопов’язаність рухів валютного курсу і цін є важливою науковою і практичною проблемою. Головними аспектами цієї проблеми є вплив динаміки валютного курсу на економічні процеси, зокрема на темпи внутрішньої інфляції, та зворотній зв’язок між інфляційним рухом цін і курсовими змінами.
Питання про валютне регулювання носило протягом ХХ сторіччя дискусійний характер, оскільки у різні періоди та в різних країнах значне економічне зростання було досягнуто при ефективному використанні різних механізмів регулювання обмінного курсу. Пошук оптимальної концепції валютного регулювання відповідно до економічних умов триває і досі. В економічній теорії існують також різні підходи до оцінки проблеми інфляції. Поряд із антиінфляційними програмами існують альтернативні сценарії економічної політики проінфляційного типу.
Теоретичні дослідження взаємозв’язку валютного курсу та інфляції мають довготривалу ретроспективу в розвитку світової економічної думки. Базуючись на працях представників класичного напряму (Дж. Мілля, Д. Рікардо, А. Сміта) вагомий внесок у з’ясування природи обмінного курсу й інфляції, чинників, що впливають на їх рівень і співвідношення, був зроблений неокласиками (К. Вікселем, А. Маршаллом), Г. Касселем, Дж. Кейнсом, монетаристами – І. Фішером, та його послідовниками (К. Брюннером, М. Фрідменом, Дж. Херрісом). Проблема взаємовпливу валютного курсу та інфляції знаходиться в центрі уваги західних економістів: М. Гілберта, Е. Долана, Р. Дорнбуша, О. Зункеля, К. Кемпбелла, А. Лаффера, Т. Леттера, П. Ліндерта, Р. Лукаса, Ф. Мишкіна, М. Мусси, П. Самуельсона, Дж. Сороса, Дж. Тобіна, А. Філліпса, Дж. Френкеля та ін. Досвід стабілізації обмінного курсу національних валют та взаємозв’язку між валютним курсом і ціновим рівнем у постсоціалістичних країнах, економіка яких має специфічні риси, що не відповідають традиційним схемам взаємозв’язку валютного курсу і інфляції, знайшов своє певне втілення в працях Д. Ліптона, Я. Ростовського, Дж. Сакса.
Розробка проблем валютної сфери знаходить постійне відображення в працях російських та вітчизняних вчених - І. Албегової, В. Ачаркана, В. Базилевича, М. Бункіної, Т. Валової, А. Гальчинського, В. Лисицького, Т. Мусієнко, В. Стельмаха, В. Юрчишина, В. Ющенка та інших. Сутність інфляції та принципи формування антиінфляційної політики певною мірою висвітлені в працях В. Гейця, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ ВАЛЮТНОГО КУРСУ ТА ІНФЛЯЦІЇ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок