Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ХУДОЖНЬО-ТВОРЧІЙ ДОЗВІЛЛЄВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ХУДОЖНЬО-ТВОРЧІЙ ДОЗВІЛЛЄВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ХУДОЖНЬО-ТВОРЧІЙ ДОЗВІЛЛЄВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
 
 
САЛКО Володимир Васильович
УДК 37.03+379.8
ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ
ШКОЛЯРІВ У ХУДОЖНЬО-ТВОРЧІЙ ДОЗВІЛЛЄВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.07 - теорія і методика виховання
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтва, м.Київ.
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, професор Миронюк Олена Григорівна, Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, кафедра гуманітарних і соціологічних наук, м.Київ.
Офіційні опоненти: - доктор філософських наук, академік Академії педагогічних наук України, Зязюн Іван Андрійович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти, директор;
 
- кандидат педагогічних наук, професор Обертинська Анелія Петрівна, Державна Академія керівних кадрів культури і мистецтв, заслужений діяч мистецтв України.
Провідна установа: Миколаївський державний педагогічний університет, кафедра педагогіки, Міністерство освіти України.
Захист відбудеться 31.10.2000 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 254060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (254060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано 29.09.2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Завдання гуманізації процесу виховання дітей і молоді, що постали як першочергові в сучасних умовах, потребують пошуку фундаментальних підходів до розробки проблеми формування морально-етичної культури особистості.
В Указі президента України “Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формуванню здорового способу життя громадян”, який прийнято 27 квітня 1999 року, міститься й положення щодо активізації культурно-просвітницької та виховної роботи серед населення, насамперед, серед дітей і підлітків, через відродження національних свят та обрядів, пропаганду кращих духовних надбань українського народу, підтримку та розвиток традицій, спрямованих на зміцнення української родини; виховання любові до рідної землі, формування демократичного світогляду, самосвідомості та національної гідності громадян України.
Практика свідчить про те, що сучасний виховний процес не забезпечує на достатньому рівні формування морально-етичної культури молодших школярів. У цьому зв’язку художньо-творча дозвіллєва діяльність дітей, що здійснюється в рамках закладів соціально-культурної сфери і позашкільних навчальних закладів освіти (палаців і будинків культури, клубів, палаців і будинків дітей та молоді, центрів культури і дозвілля молоді, художніх студій тощо) має значні можливості у здійсненні формування морально-етичної культури підростаючої особистості. Суттєвим тут є можливість створити емоційно-комфортну атмосферу і спрямувати поведінку дітей у відповідності з гуманістичними виховними цілями.
У даному дослідженні морально-етична культура молодших школярів визначена як певна система механізмів свідомого відтворення набутих знань, уявлень щодо моральних вимог у відповідних вчинках. Як система регуляції поведінки, вона обов’язково передбачає форму-вання моральної свідомості, що забезпечує вільний мораль-ний вибір та конструктивність морально-етичних відносин.
Актуальність проблеми формування морально-етичної культури молодших школярів у художньо-творчій дозвіллєвій діяльності та відсутність комплексних наукових пошуків обумовили вибір теми даного дослідження, визначили його об’єкт, предмет, мету, гіпотезу та основні завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження входить до плану науково-дослідної роботи Київського національного університету культури і мистецтв і виконувалось у межах наукової комплексної програми досліджень кафедри менеджменту культурно-дозвіллєвої діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ХУДОЖНЬО-ТВОРЧІЙ ДОЗВІЛЛЄВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок