Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАЛІЗАЦІЯ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ'ЯЗКІВ У ФІЗИЧНОМУ ВИХОВАННІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

РЕАЛІЗАЦІЯ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ'ЯЗКІВ У ФІЗИЧНОМУ ВИХОВАННІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
РЕАЛІЗАЦІЯ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ'ЯЗКІВ У ФІЗИЧНОМУ ВИХОВАННІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,28 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
МІЩЕНКО ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
 
УДК: 796.37.037.
РЕАЛІЗАЦІЯ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ'ЯЗКІВ У ФІЗИЧНОМУ ВИХОВАННІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
 
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Сумському державному педагогічному університеті імені А.С.Макаренка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник : кандидат педагогічних наук, доцент
Кудренко Анатолій Іванович, Сумський
державний педагогічний університет імені
А.С.Макаренка, проректор з навчальної роботи;
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Вільчковський Едуард Станіславович,
Львівський державний інститут фізичної культури,
професор кафедри педагогіки і психології;
кандидат педагогічних наук, професор
Язловецький Валентин Сергійович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
завідувач кафедри теоретичних основ
фізичного виховання.
Провідна установа: Прикарпатський університет імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України, м.Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 4 липня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м.Львів, вул.Костюшка,11).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м.Львів, вул.Костюшка,11).
 
Автореферат розіслано 30 травня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Останнім часом в Україні склалася парадоксальна ситуація – у той час як Уряд держави приймає постанови щодо впровадження фізичної культури у життя українського народу, стан його здоров'я і фізична підготовленість населення продовжує погіршуватися. На тлі спортивних досягнень зменшується роль окремих форм фізичного виховання, які не відповідають вимогам сучасного життя. За останні 15 років різко погіршилося здоров'я підростаючого покоління (М.К.Акімова, В.Т.Козлова, 1995; О.Д.Дубогай, 1997; Б.М.Шиян, 1997).
Однією з причин виникнення такої тенденції є особливості навчання у сучасній школі: наростаючий щороку об'єм інформації, інтенсифікація навчального процесу, а також постійна модернізація та ускладнення навчальних програм. У зв'язку з цим розумове навантаження щорічно зростає, а фізичне здебільшого зменшується внаслідок погіршення матеріального забезпечення, відсутності обладнання та інвентарю, нестачі фахівців з фізичної культури і спорту, невміння дітей застосовувати фізичні вправи у своєму особистому житті. Недостатній обсяг рухової активності негативно відбивається на опорно-руховому апараті, функціонуванні багатьох систем організму, особливо серцево-судинної та дихальної, різко пригнічується нервова система, послаблюється розвиток м'язів (М.В.Антропова, 1998; В.І.Завацький, 1994). Звичайно, гіпокінезія відіб'ється на стані здоров'я пізніше, після 25-30 років, коли виправити становище буде значно важче (В.І.Горащук, 1997; В.С.Язловецький, 2000). Науковці вказують, що розумове навантаження можна урівноважити лише навантаженням фізичним (М.М.Амосов, 1997; О.Д.Дубогай,2001; Ю.М.Костик, 1997; С.В.Сінгаєвський, 2001).
На сучасному етапі проблема достатньої рухової активності дітей не втрачає актуальності й потребує наукового вирішення та подальшого удосконалення (І.Д.Бех, 1998; Е.С.Вільчковський, 1997; О.В.Козленко, 1999). Про це свідчить і той факт, що з приходом до школи обсяг рухової активності дітей зменшується (М.В.Антропова, 1993; М.В.Дубовис, 1998; Ю.М.Костік, 1997; Б.М.Шиян, 1997).
Одним із напрямків вирішення цієї проблеми є реалізація міжпредметних зв'язків фізичної культури і загальноосвітніх дисциплін у навчальному процесі молодших школярів. Це зумовить підвищення рухової активності дітей, що, в свою чергу, позитивно вплине на стан їхнього здоров'я, фізичної підготовки і забезпечить належний рівень успішності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РЕАЛІЗАЦІЯ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ'ЯЗКІВ У ФІЗИЧНОМУ ВИХОВАННІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок