Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ СОЦІОЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ СОЦІОЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ СОЦІОЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,84 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
ХАРКІВСЬКИЙ національний ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені  г.с. сКОВОРОДИ
Дзундза Алла Іванівна
УДК 378.14 (07)
ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ
СОЦІОЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ
ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Харків - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному університеті,
Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: доктор педагогічних наук, професор, дісний член АПН України Прокопенко Іван Федорович,
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди, ректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Нісімчук Андрій Сергійович, Волинський державний університет імені Лесі Українки, завідувач кафедри педагогіки;
доктор педагогічних наук, професор
Сметанський Микола Іванович,
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, завідувач кафедри педагогіки;
доктор педагогічних наук, професор Гриньова Валентина Миколаївна, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, професор кафедри загальної педагогіки.
Провідна установа – Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться „ 23 „ листопада 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. №216.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд.№ В.
Автореферат розісланий „ 15 „ жовтня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність і доцільність дослідження. Особливості сучасного етапу становлення світової цивілізації пов'язані з загостренням комплексу економічних, енергетичних, екологічних проблем, а також з наростанням соціальних і національних конфліктів. До того ж, разом із індивідуалізацією, „олюдненням” виробництва, його ефективним видом стають середні і дрібні підприємства, які найбільш динамічно і гнучко реагують на зміни кон'юнктури ринку в Україні. Тому в офіційно-нормативних документах, які регламентують діяльність вищих освітніх закладів, наголошується, що кожний випускник повинен уміти обґрунтовано і цивілізовано розв’язувати економічні і соціальні проблеми незалежно від сфери його професійної діяльності. Вищезазначене зумовлює необхідність підготовки всебічно освічених людей, універсалів, які спроможні усвідомлювати всю соціально-економічну систему загалом і не тільки знайти в ній своє професійне місце, але й впливати на різні складові цієї системи, тобто підготовку конкурентоспроможного фахівця, який має високий рівень розвитку загальної культури та її окремих проявів (економічної, правової, політичної культури тощо).
Важливим проявом культури особистості є соціоекономічна культура (СЕК), яка ґрунтується на сталій системі корпоративних, споживчих, інвестиційних цінностей, розвинутому економічному мисленні, узагальнених соціоекономічних знаннях. Високий рівень соціоекономічної культури забезпечує не тільки здатність фахівця ефективно вирішувати суто професійні завдання, але й надає спроможність системно-цілісного усвідомлення соціально-економічної складової професійної діяльності, що є необхідною умовою раціональності поведінки спеціаліста; посилення фахової мобільності, органічної адаптації в умовах розвитку ринкових відношень, формування нових структур власності. Це й зумовлює об’єктивну потребу суспільства у підвищенні рівня СЕК майбутніх фахівців.
Отже, основними факторами, які формують соціальне замовлення суспільства на рівень і структуру СЕК майбутніх фахівців, є: соціально-економічна криза; гостра необхідність переводу економіки України на вищий щабель; зростання суспільних вимог до рівня економічних знань, умінь і навичок у всіх учасників соціально-економічних процесів; потреба суспільства у спеціалістах, які вміють раціоналізувати не тільки власну професійну діяльність, а й процеси пошуку та поглиблення узагальнених знань законів ринкової економіки; тенденція наростання процесу інформатизації суспільства; реформація структури суспільної свідомості, що спричиняє створення нового типу соціально-економічного мислення; трансформація системи суспільно-економічних відношень, яка характеризується переходом від масового виробництва і масового споживання до індивідуалізації виробництва і споживання, а також породжує нові норми і принципи культури комунікації та корпоративних стосунків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ СОЦІОЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок