Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ЗЕМСТВ У РОЗВИТКУ НАРОДНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (1864-1917 рр.)

РОЛЬ ЗЕМСТВ У РОЗВИТКУ НАРОДНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (1864-1917 рр.)

Назва:
РОЛЬ ЗЕМСТВ У РОЗВИТКУ НАРОДНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (1864-1917 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,30 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ЗАХАРОВА Ірина Володимирівна
УДК 352.07 (1-22)+37.014.2]:940.2(477)
РОЛЬ ЗЕМСТВ
У РОЗВИТКУ НАРОДНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ
(1864-1917 рр.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціально-гуманітарних наук та документознавства Черкаського інституту управління.
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
Морозов Анатолій Георгійович,
Черкаський державний університет ім.
Б.Хмельницького,
завідувач кафедри новітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Борисенко Володимир Йосипович,
Київський національний педагогічний
університет ім. М.Драгоманова,
завідувач кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Ступак Федір Якович,
Київський національний медичний університет ім. Богомольця
Провідна установа - Донецький національний університет,
кафедра історії України
Захист відбудеться “29” листопада 2002 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, м.Київ, вул.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту історії України НАН України (адреса: 01001, м.Київ, вул.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “22” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук Гуржій О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах становлення незалежної України на конституційному рівні визнано й гарантовано місцеве самоврядування, яке сьогодні розглядається як невід'ємна ознака демократичного устрою влади у державі. За нових для українського суспільства умов політичного плюралізму безперечною є складність формування, визначення компетенції владних інституцій, перерозподіл повноважень між органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, забезпечення умов самостійності самоврядних органів у вирішенні питань місцевого життя та управління територією. У зв'язку з цим актуальним стає врахування позитивного досвіду, набутого вітчизняними громадськими інституціями в минулому по управлінню різними сферами матеріального і духовного життя суспільства для розв'язання невідкладних проблем сьогодення. Земські органи самоврядування, що функціонували як органи представницької демократії на місцях і діяли в інтересах місцевих "польз и нужд", поєднуючи зусилля земської адміністрації, вибірних гласних, ініціативу місцевих кіл, виявилися здатними до вирішення важливих питань в соціально-економічній, культурно-освітній та інших галузях, незважаючи на обмежену законодавством компетенцію і рутину бюрократичних порядків Російської імперії.
Крім того, дослідження даної теми набуває актуальності у зв'язку з затвердженням Указом Президента України від 17 квітня 2002 року № 347/2002 Національної доктрини розвитку освіти, яка визначає систему концептуальних ідей і поглядів на стратегію і основні напрями розвитку освіти у першій чверті ХХІ століття.
Вважаючи просвіту народу найважливішою умовою суспільного прогресу країни, земства взяли на себе відповідальну місію щодо розвитку системи освіти, яка в першу чергу передбачала створення масової, розгалуженої мережі навчальних закладів, доступних для всього населення, спільного громадсько-державного матеріального утримання початкових народних шкіл, поширення нових методів навчання, впровадження принципів загальності, обов'язковості, безплатності освіти, підготовки власного педагогічного персоналу та багато інше.
Сучасна ситуація в освітній галузі вимагає використання тих корисних надбань земської спадщини, які допоможуть забезпечити ефективне функціонування і подальшу модернізацію системи освіти, вирішити суперечливі питання (шкільна реформа, мовна політика, платність чи безоплатність навчання та ін.).
I нинi актуальними є питання пiдвищення якостi освiти, оновлення її змiсту та форм органiзацiї навчально-виховного процесу в різних типах масових навчальних закладів, зміцнення їх матерiально-технічної бази, пiдготовки квалiфiкованих педагогiчних кадрiв та їх належне утримання, українiзацiї освiти тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЛЬ ЗЕМСТВ У РОЗВИТКУ НАРОДНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (1864-1917 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок