Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПАДКУВАННЯ ПРАВ ЗАСНОВНИКА (УЧАСНИКА) КОРПОРАТИВНОГО ПІДПРИЄМСТВА

СПАДКУВАННЯ ПРАВ ЗАСНОВНИКА (УЧАСНИКА) КОРПОРАТИВНОГО ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
СПАДКУВАННЯ ПРАВ ЗАСНОВНИКА (УЧАСНИКА) КОРПОРАТИВНОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,84 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Рабовська Світлана Янівна
УДК 347.65
СПАДКУВАННЯ ПРАВ ЗАСНОВНИКА (УЧАСНИКА) КОРПОРАТИВНОГО ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародного приватного та митного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор
Фурса Світлана Ярославівна,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, професор кафедри міжнародного права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
академік Академії правових наук України
Луць Володимир Васильович,
Академія муніципального управління, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін (м. Київ)
кандидат юридичних наук
Кармаза Олександра Олександрівна,
Головне юридичне управління Верховної Ради України, головний консультант
Провідна установа Львіський національний університет імені
Івана Франка МОН України
Захист відбудеться 10 квітня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.10 Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58, каб. 12.
Автореферат розісланий „9” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гнатовський М.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проголошення України правовою державою, в якій гарантується охорона і захист права власності громадян, вимагає адаптування цього положення до сучасних реальних правовідносин у державі, коли громадянам на праві власності належать не тільки будинки, а й корпоративні права стосовно господарських товариств. До останнього часу ці питання залишаються практично недослідженими. Всі попередні наукові дослідження у цій сфері в основному були орієнтовані на перехід прав власності від спадкодавця до спадкоємців щодо тих об’єктів, якими мав право володіти громадянин у радянський період існування України.
Необхідність проведення дослідження саме корпоративних прав зумовлена істотними змінами у законодавстві, розвитком і конкретизацією різних форм корпоративних підприємств, а також збільшенням уваги з боку держави до захисту і охорони прав власності громадян.
Дослідженням проблем спадкового права займалися видатні українські і російські вчені, серед яких можна виділити таких вчених, як М.Ю. Барщевський, М.І.Бондарев, Н.С.Глусь, М.В.Гордон, С.А.Джапаридзе, О.В.Дзера, А.С.Довгерт, В.К.Дроніков, Ю.О.Заіка, О.Р.Кібенко, В.І.Кисіль, В.М.Кравчук, Т.П.Коваленко, Н.С.Кузнецова, П.С.Никитюк, А.А.Рубанова, Є.О.Рябоконь, В.І.Серебровський, Ю.К.Толстой, С.Я.Фурса, Є.І.Фурса, Е.Б.Ейдинова, Я.М.Шевченко. Але спеціального системного дослідження цієї теми до цього часу в Україні не проводилось, оскільки більшість дисертаційних досліджень присвячувались лише загальним і матеріальним аспектам спадкового права, але їх увага, як правило, не поширювалася на корпоративні права спадкодавця. Тому нотаріальна процедура вжиття заходів до охорони спадкового майна сьогодні не передбачає заходів стосовно охорони саме корпоративних прав, що негативно позначається на захисті прав спадкоємців, які мають успадковувати корпоративні права.
Отже, обрання теми дисертаційного дослідження зумовлено такими аспектами: відсутність наукових та зокрема дисертаційних досліджень обраної теми; необхідність внесення змін до регламентації спадкових правовідносин відповідно до розвитку суспільних відносин в Україні; наявність в окремих законодавчих нормах, що регламентують спадкові правовідносини, прогалин та неоднозначностей в їх формулюванні, які на практиці призводять до спірних ситуацій та порушень прав і охоронюваних законом інтересів громадян, юридичних осіб та інтересів держави; наявність в теорії спадкового права різних позицій теоретиків щодо окремих положень та правових ситуацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СПАДКУВАННЯ ПРАВ ЗАСНОВНИКА (УЧАСНИКА) КОРПОРАТИВНОГО ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок