Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНИЙ ФАКТОР У ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ

РЕГІОНАЛЬНИЙ ФАКТОР У ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ

Назва:
РЕГІОНАЛЬНИЙ ФАКТОР У ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,56 KB
Завантажень:
3
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ІМ. В.М. КОРЕЦЬКОГО
УДК 321.01 + 323.174 (477)
КУЧЕРЕНКО Тетяна Василівна
РЕГІОНАЛЬНИЙ ФАКТОР
У ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ
23.00.02 — політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ — 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології філософського факультету
Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
Науковий керівник —
доктор філософських наук, професор
Сазонов Микола Іванович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри політології філософського факультету
Офіційні опоненти:
Доктор філософських наук, професор
Андрущенко Віктор Петрович,
Інститут вищої освіти Академії педагогічних наук України,
директор
кандидат політичних наук
Литвиненко Олександр Валерійович
Національний інститут стратегічних досліджень,
завідувач відділу
Провідна установа —
Інститут політичних та етнонаціональних досліджень
НАН України, відділ теретичних та прикладних проблем політології
Захист відбудеться 26 квітня 2002 р. о 15 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Автореферат розісланий 20 березня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук В.П. Горбатенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З проголошенням у 1991 р. незалежності України процес державотворення все більше залежить від чинників внутрішньої політики, ключовим питанням якої є відносини центру і територій. Це визначається, насамперед, тією обставиною, що навіть за теперішніх умов перехідного періоду внутрішні відносини в державі є індикатором міри демократичних перетворень у суспільстві. У цьому зв’язку звернення до вивчення політико-територіальних проблем є актуальним завданням вітчизняної політичної науки.
Конституція України, ряд законів і концепцій орієнтують на забезпечення збалансованості соціально-економічного розвитку регіонів, поглиблення процесів ринкової трансформації на основі підвищення ефективності використання потенціалу регіонів, дієвості управлінських рішень, удосконалення роботи державної влади та органів місцевого самоврядування. Разом з тим на характер регіонів продовжують впливати історико-культурні особливості різних територій України, господарсько-еконо-мічна і фінансова нерівність територіальних одиниць, законодавча неврегульованість деяких питань адміністративно-територіального поділу України і владних відносин, загальноєвропейські тенденції регіонального розвитку до децентралізації, автономізації, а в окремих випадках — федералізації унітарних держав, регіональної інтеграції і співробітництва в Європі поза існуючих державних інституцій.
Вищезазначене зумовлює необхідність вивчення та використання регіональних особливостей у сучасному процесі розбудови незалежної української держави, нейтралізації на цій основі дезінтеграційних процесів. Лише за таких умов новітня українська держава може перетворитися на життєздатне, ефективне політичне утворення, діяльність якого була б спрямованою на вирішення макросоціальних проблем українського народу. Недостатня увага до регіонального фактору процесу державотворення має вкрай негативні наслідки, коли населення, яке мешкає в регіонах, може стати відчуженим від розбудови власної держави. Відтак, вивчення особливостей регіональних спільнот українського народу має сприяти пошукові міри диференціації у здійсненні економічної, соціальної, гуманітарної, національної, мовної політики задля досягнення її ефективності та адекватності існуючим реаліям.
Регіональна проблематика, як у вітчизняній, так й іноземній літературі традиційно вивчається у межах економічної теорії, соціології, державного управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНИЙ ФАКТОР У ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок