Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК МИТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК МИТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК МИТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,62 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Мицак Анна Петрівна
 
УДК 351.713 (09) (477)
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК МИТНОГО
ЗАКОНОДАВСТВА НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Львівського національного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат юридичних наук, професор Тищик Борис Йосипович, Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри теорії та історії держави і права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Скакун Ольга Федорівна, Національний університет внутрішніх справ МВС України (м. Харків), професор кафедри теорії та історії держави і права;
кандидат юридичних наук, доцент Паньонко Ігор Михайлович, Львівський юридичний інститут МВС України, завідувач кафедри цивільного права та процесу
Провідна установа:
Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого, кафедра історії держави і права України і зарубіжних країн (м. Харків)
Захист відбудеться “11” березня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.03 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 14)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий “9” лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.А.Луць


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. З-поміж найважливіших функцій сучасної Української держави за Конституцією України є економічна безпека, а найефективнішим засобом для її забезпечення є належна митна система і митна політика.
Закон України “Про митну справу в Україні” від 25 червня 1991 р. вперше зафіксував положення щодо створення власної митної системи. Органи, які входять до її складу, становлять частину апарату Української держави, а їх діяльність загальною мірою залежить від якості митного законодавства.
Митне законодавство України на сучасному етапі повинно узгоджуватися зі загальноприйнятими стандартами і потребує наукового дослідження, у тому числі історико-правових проблем його становлення та розвитку на території України. Перші спроби регулювання митної діяльності були відомі ще за часів Київської Русі, зокрема при укладенні торговельно-політичних договорів з Візантією. Важливими джерелами становлення митних відносин були також митні статути, які регулювали торгівлю з німецькими та угорськими купцями. За часів гетьмана Б. Хмельницького та в період Гетьманщини суттєво розширилося митне законодавство, що сприяло розвитку митних відносин. Певний розвиток митного законодавства мав також місце за часів відродження національної державності України на початку ХХ ст. Аналіз цих проблем дасть змогу не лише поглибити історико-правові знання стосовно еволюції митного законодавства, а й уникнути деформацій і взяти до уваги позитивний досвід.
Проблеми становлення та розвитку митного законодавства на території України висвітлені недостатньо. У працях, що розглядали торговельні відносини на українських територіях у дорадянський період незначною мірою відображалися і митні відносини (В. Демченко, І. Козловський та ін.). Серед вчених радянського періоду митну справу досліджували М. Брачевський, Б. Михайлов, Л. Марков, К. Сандровський.
У сучасній юридичній літературі, зокрема, у працях В. Чорного, Г. Спектора, Л. Деркача, аналізувалися різні етапи розвитку та функціонування митного законодавства.
На монографічному рівні процес становлення і розвиток митного законодавства на території України з ІХ ст. до 2004 р. висвітлюється вперше. Все це зумовлює актуальність теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК МИТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок