Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРТІЙНА СИСТЕМА НІМЕЧЧИНИ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ МЕХАНІЗМУ ВЗАЄМОДІЇ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ (1990-2005 рр.)

ПАРТІЙНА СИСТЕМА НІМЕЧЧИНИ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ МЕХАНІЗМУ ВЗАЄМОДІЇ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ (1990-2005 рр.)

Назва:
ПАРТІЙНА СИСТЕМА НІМЕЧЧИНИ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ МЕХАНІЗМУ ВЗАЄМОДІЇ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ (1990-2005 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,47 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
КЛЮЧКОВИЧ Анатолій Юрійович
УДК 329(430) “1990/2005”
ПАРТІЙНА СИСТЕМА НІМЕЧЧИНИ:
ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ МЕХАНІЗМУ ВЗАЄМОДІЇ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ (1990-2005 рр.)
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути і процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
ЛЬВІВ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології історичного факультету Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Вегеш Микола Миколайович,
Ужгородський національний університет,
ректор, завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Варзар Іван Михайлович,
Київський національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова, професор кафедри політичних наук
кандидат філософських наук, доцент
Рутар Степан Михайлович,
Львівська комерційна академія, доцент кафедри політології
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра політології
 
Захист відбудеться “7” квітня 2006 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.17 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул.Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул.Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано “4” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук Шурко О.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У розвинених демократичних країнах партії є одним із найважливіших політичних інститутів в організації делегування владних повноважень народу державним законодавчим і управлінським структурам. Партії оптимізують не тільки взаємодію суспільства та держави, але й визначають форму існування державної влади. Досвід функціонування партійних систем розвинених країн засвідчує багатоваріантність партійно-владної взаємодії у формуванні та здійсненні політичної волі народу, що є практичним взірцем для розвитку молодих демократій.
Німецька модель демократії базується на визначальній ролі партій у забезпеченні функціонування політичної системи. Дієвість даної моделі доводить не тільки весь позитив історичного розвитку ФРН до 1990 р., але й політична стабільність в об'єднаній Німеччині. Водночас, увага німецької громадськості дедалі частіше акцентується на нових і часто суперечливих тенденціях у діяльності партій та розвитку партійної системи. Мова йде, передусім, про зміни в партійній системі, які відбулися внаслідок об'єднання ФРН та НДР у 1990 р., а саме: плюралізацію партійного спектру, регіоналізацію представництва партій і посилення ролі екстремістських політичних сил. Новітні глобальні тенденції суспільного розвитку зумовили мобілізаційні та організаційні труднощі провідних німецьких партій. Зростаюча потреба переосмислення ролі партій у політичному житті країни відкриває широке дискусійне поле перед науковцями та політиками. Увага німецької науки до вивчення партійно-владної взаємодії посилюється усвідомленням того факту, що стан кризи у партійному середовищі неминуче позначиться на стабільності політичної системи ФРН.
Пошук додаткових факторів стабілізації та оптимізації зв'язку між суспільством і державою є також нагальним для розвитку української демократії, яка перебуває в стані перманентного політичного реформування. Тож проведення комплексного дослідження теоретичних та практичних аспектів владно-партійної взаємодії в сучасній Німеччині зумовлене необхідністю узагальнити досвід функціонування політичних систем провідних країн світу з метою розбудови ефективної моделі взаємодії партій та органів державної влади в Україні.
Важливість саме німецького досвіду для політичного реформування України пояснюється низкою факторів. По-перше, історичні умови становлення багатопартійності в Україні та східних землях об’єднаної Німеччини є схожими, зважаючи на тоталітарне минуле НДР та УРСР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПАРТІЙНА СИСТЕМА НІМЕЧЧИНИ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ МЕХАНІЗМУ ВЗАЄМОДІЇ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ (1990-2005 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок