Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА СУБ’ЄКТА І РОЗВИТКУ “Я” В ТВОРЧОСТІ Ф.НІЦШЕ

ПРОБЛЕМА СУБ’ЄКТА І РОЗВИТКУ “Я” В ТВОРЧОСТІ Ф.НІЦШЕ

Назва:
ПРОБЛЕМА СУБ’ЄКТА І РОЗВИТКУ “Я” В ТВОРЧОСТІ Ф.НІЦШЕ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,42 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛЕДНИЦЬКИЙ Дмитро Дмитрович
УДК (091) (477) “164”
ПРОБЛЕМА СУБ’ЄКТА І РОЗВИТКУ “Я”
В ТВОРЧОСТІ Ф.НІЦШЕ
Спеціальність 09.00.05 –
історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському Національному університеті на кафедрі філософії.
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України,
доктор філософських наук, професор
Гнатенко Петро Іванович
Дніпропетровський Національний університет,
завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Ярошовець Володимир Іванович,
Київський Національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії філософії
кандидат філософських наук, доцент
Малівський Анатолії Миколаєвич,
Дніпропетровський державний технічний університет
залізничного транспорту,
доцент кафедри філософії
Провідна установа: Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди Національної Академії Наук України,
відділ історії філософії України, м. Київ.
Захист відбудеться 27 червня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.11 при Дніпропетровському Національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр-т. Гагаріна, 72, корпус №1, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського Національного університету за адресою:
49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова,8.
Автореферат розісланий 25 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Філатов А.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Останнім часом філософська спільнота України докладає значні зусилля, розробляючи тему світоглядних основ національної ідентичності. Пошукова праця ведеться (головним чином) у двох на-прямках: європейському (або ширше – західному) і вітчизняному, етно-національному. Але в обох випадках мова йде про вирішення єдиної, універсальної задачі: всіляко сприяти інтеграції України в співтовариство цивілізованих народів.
У цих умовах цілком природним виглядає зосередження дослідницьких інтересів українських вчених в області культурно-комунікативної компара-тивістики, у сфері виявлення тих знакових констант, що філософськи (метафізично) або відрізняють, або об’єднують Україну і Захід. Незважаючи на вже досягнуті дуже плідні результати, філософи зустрічаються з рядом усклад-нень. Насамперед тут варто вказати на загальновизнану оцінку сучасної західної культури як кризової – у тієї її змістовній частині, де вона постає як переважно раціоналізована і технізована, і де її антропологічна і духовно-онтологічна скла-дові посідають підпорядковане по-ложення, а іноді і зовсім підпадають під вплив цивілізаційної репресії.
Важливо відмітити також і те, що в парадигмальному, культурно-ево-люційному плані теперішній (“постмодерний”) Захід характеризується іманентно за-даною самоідентифікаційною невизначеністю. Адже в цьому динамічному, про-цесу-ально-релятивному, рухливому “зрізі” самосвідомості культури дуже важлива роль належить знаковим константам культурної остійності, стабільності, серед яких най-важливіша роль належить константам аксіології. Поміж тим, як підтверджують найбільш проникливі західні автори, теперішнє широке поши-рення і вплив постмо-дерністського (насамперед – деконструктивістського) філософування на Заході є свідченням втрати значною частиною інтелектуальної спільноти здатності до ціннісного світобачення.
Не можна, нарешті, забувати і про те, що, утворюючи органічну частину са-мосвідомості європейської культури, самосвідомість українців має автономно-ав-тен-тичні, історично обумовлені, рельєфно визначені ідентифікаційні критерії. І якщо звіряти ці критерії, керуючись культурно-кваліфікаційними нормативами су-часного Заходу, слід, очевидно, орієнтуватися на ті з них, у яких проявляється праг-нення те-перішніх європейців підтримувати і зміцнювати рефлексивну діяльність свідомості, котра, у точному значенні слова, і є власне філософія, філософування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА СУБ’ЄКТА І РОЗВИТКУ “Я” В ТВОРЧОСТІ Ф.НІЦШЕ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок