Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Низькотемпературні радикальні ініціатори на основі металокомплексів гетерофункціональних олігопероксидів

Низькотемпературні радикальні ініціатори на основі металокомплексів гетерофункціональних олігопероксидів

Назва:
Низькотемпературні радикальні ініціатори на основі металокомплексів гетерофункціональних олігопероксидів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,63 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Мітіна Наталія Євгенівна
УДК 541.64:541.183
1 Низькотемпературні радикальні ініціатори на основі металокомплексів гетерофункціональних олігопероксидів
02.00.06 - хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат хімічних наук Заіченко Олександр Сергійович, Національний університет "Львівська політехніка", провідний науковий співробітник кафедри органічної хімії.
Офіційні опоненти - доктор хімічних наук, професор Зайцева Валентина Василівна, Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії імені Л.М.Литвиненка НАН України, головний науковий співробітник.
доктор хімічних наук, професор Суберляк Олег Володимирович, Національний університет "Львівська політехніка", завідувач кафедри хімічної технології та переробки пластичних мас.
Провідна установа - Львівській національний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, кафедра фізичної та колоїдної хімії (м. Львів).
Захист відбудеться "24" лютого 2003 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, пл. Св. Юра 3/4, корпус 8, ауд. 240).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий "22" січня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.01. Скорохода В.Й.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Більша частка промислових полімерів виробляється та використовується у вигляді екологічно чистих та безпечних водних дисперсій. Тому вдосконалення процесів отримання водних дисперсій полімерів з метою зменшення часу та температури процесу, а також регулювання властивостей дисперсій та полімерів є актуальною задачею полімерної хімії. Перспективним шляхом для вирішення цієї задачі є створення та використання нових функціональних ініціаторів для проведення латексної полімеризації з високими швидкостями при низьких температурах. Такі можливості надають відомі металокомплексні ініціатори або редокс-системи на їх основі, однак вони не забезпечують бажаний комплекс властивостей полімерів і полімерних дисперсій. Крім того, актуальною проблемою нових галузей промисловості є цільовий синтез функціональних полімерних колоїдних носіїв для потреб біо- та нанотехнологій. Одним із методів їх отримання є латексна полімеризація, ініційована функціональними макроініціаторами, що забезпечують входження функціональних фрагментів в структуру полімеру. Однак, невідомі низькотемпературні металокомплексні макроініціатори, які дозволять контролювати не тільки технологічні параметри процесу, але і впливати на елементарні стадії полімеризації та властивості полімерів. Тому створення нових ефективних металокомплексних макроініціаторів на основі технологічних і безпечних функціональних полімерних ди-трет-алкілпероксидів, здатних генерувати вільні радикали в широкому діапазоні температур та забезпечувати задану функціональність полімерних частинок водних дисперсій, є актуальною задачею наукових досліджень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі органічної хімії Інституту хімії і хімічних технологій Національного університету "Львівська політехніка". Дисертаційна робота виконувалась згідно плану галузевої науково-технічної програми Міносвіти №25 теми ДБ/8.М “Створення нетоксичних магнітних водних дисперсій для потреб медицини і способу їх отримання за допомогою реакційноздатних ПАР”, ДБ/8.З "Розробка основ технологій отримання полімерних дисперсій за допомогою реакційноздатних ПАР і на їх основі матеріалів оздоблювального і медичного призначення"; госп.договірних тем №4486 "Розробка технологій синтезу поліреакційноздатних поліпероксидних модифікаторів та апретування ними скловолокна для отримання склопластиків з поліпшеними експлуатаційними властивостями", №4962 “Синтез та дослідження нових поліреакційноздатних ПАР - модифікаторів магнітних дисперсних наповнювачів і підкладок для магнітних дисків”, теми №Ф4/1671-97 "Теоретичні засади керування колоїдно-хімічними властивостями поліреакційноздатних поверхнево-активних олігомерів і стабілізації ними колоїдних систем", що фінансувалася Державним фондом фундаментальних досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Низькотемпературні радикальні ініціатори на основі металокомплексів гетерофункціональних олігопероксидів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок