Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБМІН ТА ЗВ’ЯЗОК ПОЛІАМІНІВ З ФУНКЦІОНУВАННЯМ ЯДЕРНОГО ФАКТОРУ ТРАНСКРИПЦІЇ NF-B ПРИ ПУХЛИНАХ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

ОБМІН ТА ЗВ’ЯЗОК ПОЛІАМІНІВ З ФУНКЦІОНУВАННЯМ ЯДЕРНОГО ФАКТОРУ ТРАНСКРИПЦІЇ NF-B ПРИ ПУХЛИНАХ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

Назва:
ОБМІН ТА ЗВ’ЯЗОК ПОЛІАМІНІВ З ФУНКЦІОНУВАННЯМ ЯДЕРНОГО ФАКТОРУ ТРАНСКРИПЦІЇ NF-B ПРИ ПУХЛИНАХ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,70 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ,
ОНКОЛОГІЇ І РАДІОБІОЛОГІЇ ім. Р.Є. КАВЕЦЬКОГО
АЛЕКСАНДРОВА Наталія Олександрівна
УДК: 616-006:618.19:547.415.5:577.214
ОБМІН ТА ЗВ’ЯЗОК ПОЛІАМІНІВ З ФУНКЦІОНУВАННЯМ
ЯДЕРНОГО ФАКТОРУ ТРАНСКРИПЦІЇ NF-B
ПРИ ПУХЛИНАХ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ
14.01.07 – онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, м.Київ.
Науковий керівник | кандидат біологічних наук
Залєток Софія Петрівна,
в.о. завідувача відділу біохімії пухлин
Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук
Сидоренко Світлана Павлівна,
завідувач лабораторії сигнальних каскадів клітин
Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України;
кандидат біологічних наук
Гуніна Лариса Михайлівна,
старший науковий співробітник
відділу анестезіології та інтенсивної терапії
Інституту онкології АМН України.
Провідна установа | Львівський державний медичний університет
ім. Данила Галицького МОЗ України,
кафедра онкології та медичної радіології, м.Львів.
Захист відбудеться 20 квітня 2005 р. о 13 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України за адресою: 03022,
м.Київ, вул. Васильківська, 45.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України.
Автореферат розісланий ”19 ” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Н.В.Бородай
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Внутрішньоклітинні поліаміни спермін, спермідин і путресцин (небілкові, полікатіонні речовини) – відіграють важливу роль у проліферації як нормальних, так і злоякісних клітин. Поліаміни (ПА) необхідні для росту всіх без винятку клітин еукаріот. Виявлено, що клітини, які швидко ростуть, наприклад злоякісні, мають вищий вміст ПА, порівняно з клітинами, які ростуть повільно або знаходяться у стані спокою (Залєток С.П. та ін., 2000; Cohen S.S. 1998; Bachrach U. et al., 2001). Дослідження ПА при пухлинному рості проводяться в чотирьох головних напрямках: вивчення молекулярних механізмів участі ПА у процесах ініціації, росту і прогресії неоплазій; використання інгібіторів синтезу ПА і аналогів ПА як терапевтичних засобів; визначення рівня ПА і активності ферментів їх біосинтезу для діагностики злоякісних пухлин, оцінки ефективності терапії і прогнозу перебігу захворювання; використання інгібіторів синтезу ПА для профілактики в групах з високим ризиком захворювання.
ПА залучені до численних метаболічних процесів, зокрема, до синтезу нуклеїнових кислот і білків, беруть участь в процесах передачі клітинних сигналів, впливають на функціонування мембран (Бердинських Н.К., Залєток С.П., 1987; Bachrach U. et al., 2001; Gerner E et al., 2004). Але молекулярні механізми участі ПА у виникненні злоякісних новоутворень вивчені недостатньо.
Так, майже нічого не відомо про здатність ПА впливати на функціонування факторів транскрипції онкогенів. Існують лише поодинокі і суперечливі дані про взаємозв’язок ПА з активністю ядерного фактору транскрипції NF-B в пухлинних клітинах (Shah N. et al., 2001; Pfeffer L. et al., 2001), хоча роль самого фактора NF-B в розвитку пухлинних захворювань визнана. Багато робіт присвячено вивченню процесінгу та механізмів активації факторів транскрипції, що належать до REL-родини, дослідженню їх ролі в процесах запалення та імунної відповіді. В той же час, більшість питань стосовно регуляції активності NF-B і його значення в бластогенезі залишаються відкритими.
На сьогодні відомо, що сайт зв’язування з NF-B міститься в промоторних та енхансерних регіонах великої кількості генів, в тому числі тих, що беруть участь в стимуляції клітинної проліферації, запобіганні апоптозу та процесі ангіогенезу (Pahl H.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБМІН ТА ЗВ’ЯЗОК ПОЛІАМІНІВ З ФУНКЦІОНУВАННЯМ ЯДЕРНОГО ФАКТОРУ ТРАНСКРИПЦІЇ NF-B ПРИ ПУХЛИНАХ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок