Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделі, обчислювальні алгоритми та автоматизація розрахунку неусталених процесів в багатокомпонентних середовищах

Моделі, обчислювальні алгоритми та автоматизація розрахунку неусталених процесів в багатокомпонентних середовищах

Назва:
Моделі, обчислювальні алгоритми та автоматизація розрахунку неусталених процесів в багатокомпонентних середовищах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,36 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
Калинюк Наталія Анатоліївна
УДК 517.958:519.633:004.415
Моделі, обчислювальні алгоритми та автоматизація розрахунку неусталених процесів в багатокомпонентних середовищах
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Дейнека Василь Степанович,
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
НАН України, завідувач відділу.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
Гладкий Анатолій Васильович,
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
НАН України, провідний науковий співробітник,
кандидат фізико-математичних наук
Клюшин Дмитро Анатолійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
факультет кібернетики, доцент.
Провідна установа: Інститут космічних досліджень НАН України і НКА
України, відділ системного аналізу та керування, м. Київ.
Захист відбудеться “ 17 ” жовтня 2003 р. о ______годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.194.02 при Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України за адресою:
03680 МСП Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічному архіві інституту.
Автореферат розісланий “ 15 ” вересня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради СИНЯВСЬКИЙ В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За своєю будовою земна кора – багатокомпонентна, містить тріщини та пустоти. Її складові відрізняються між собою щільністю, пористістю, мінералогічним складом, здатністю до деформування та ін.
Добування корисних копалин, вирубування лісів, інтенсивне будівництво висотних будинків, створення різноманітних підземних споруд, меліорація, наземне та підземне зберігання відходів промисловості та інший вплив людської діяльності на природу призводять до підвищення рівня грунтових вод; порушення суцільності грунтових масивів, зміни фільтраційної здатності їх складових, теплофізичних і сейсмічних властивостей масивів у цілому, внаслідок чого відбувається порушення стійкості грунтових об’єктів. Наслідки таких явищ дуже негативні, оскільки спричиняють: зсуви значних об’ємів грунту; провали та осідання земної поверхні; руйнацію грунтових об’єктів, у тому числі внаслідок проявів явищ суфозії; змішування брудних приповерхневих вод з чистими грунтовими водами нижчих шарів грунту; зникнення питної води з водоносних горизонтів тощо. На ці негативні явища вказується в роботах І.В. Сергієнка.
У роботах Г.Н. Каменського, Н.К. Гіринського зазначається, що взаємодія горизонтальних водоносних горизонтів суттєво залежить від розмежовуючого їх слабкопроникливого прошарку. Його вплив враховано умовою перетоку.
У роботах І.В. Сергієнка, В.С. Дейнеки, В.В. Скопецького побудовані математичні моделі основних процесів, що протікають у багатокомпонентних грунтових середовищах, для випадків довільного розташування в просторі тонких включень (у вигляді крайових, початково-крайових задач для рівнянь у частинних похідних з умовами спряження та відповідних узагальнених задач).
У 70 – 80-х роках минулого століття були розроблені підходи до побудови ефективних різницевих та скінченно-елементних схем дискретизації основних класів задач математичної фізики з гладкими розв’язками. Значно менше було робіт стосовно побудови таких алгоритмів для задач з умовами спряження (з розривними розв’язками). При побудові розв’язків таких задач використову-валися різноманітні підходи, в тому числі підхід, що базується на продовженні рівняння нерозривності на лінію розриву за допомогою - функції Дірака. Для еліптичного рівняння з розривом розв’язку на прямій, що паралельна одній з осей координат, А.А. Самарський та В.Б. Андрєєв розробили та дослідили різницеву схему.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Моделі, обчислювальні алгоритми та автоматизація розрахунку неусталених процесів в багатокомпонентних середовищах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок