Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ПРАВОСЛАВ’Я: ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ПРАВОСЛАВ’Я: ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

Назва:
СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ПРАВОСЛАВ’Я: ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,81 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІЩУК Наталія Василівна
УДК 141.7:215
СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ПРАВОСЛАВ’Я:
ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії факультету психології та соціології Національного авіаційного університету.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Дротянко Любов Григорівна,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Огородник Іван Васильович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри української філософії та культури;
кандидат філософських наук, доцент
Суходуб Тетяна Дмитрівна,
Центр гуманітарної освіти
Національної академії наук України,
професор кафедри філософії науки та культурології.
 
Захист відбудеться „24” вересня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.17 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий „ 21 ” серпня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О. Шашкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Виникнувши історично як відповідь на конкретні запити суспільства, релігія як соціальне явище постійно трансформується. Насамперед, трансформаціям піддаються її доктрини, прагнучи таким чином відігравати одну з ключових ролей у суспільстві. Проте адаптація соціальних доктрин різних релігійних конфесій і церков має свої особливості, що визначаються різними соціокультурними, історичними, етнонаціональними, політичними й іншими факторами.
Інтерес до соціального вчення православ’я обумовлений місцем, яке воно займає в сучасному українському суспільстві. Адже не викликає сумніву приналежність і виняткова значимість православно-візантійського варіанту християнства для духовної буттєвості українського народу. Та й релігійне життя займає важливе місце у розвитку суспільства, відображаючи об’єктивні закономірності й інтереси різних груп населення та виражаючи духовно-ціннісні орієнтири людей.
Соціальні трансформації, які переживає зараз українське суспільство, характеризуються сплеском ірраціоналізму, пожвавленням та піднесенням релігійності серед різних верств населення. За цих умов стає помітним прагнення православ’я посилювати свій вплив у суспільстві через соціально-філософську доктрину, яка є його сутністю.
Головною метою соціально-філософської доктрини православ’я є євангелізація суспільства, створення адаптаційних засад для вкорінення в українському соціумі традиційних ідей християнства. Цей складний процес на сьогодні є мало вивченим. Його осмислення дозволить збагнути не тільки колізії сучасної масової свідомості, а й виявити значимість релігійного чинника в суспільно-політичному житті України.
Соціально-філософський аспект окреслених питань не був предметом спеціального аналізу в жодному вітчизняному монографічному чи дисертаційному дослідженні. Звідси – актуальність та філософська злободенність дослідження значимості соціально-філософської доктрини православ’я щодо трансформацій вітчизняної соціокультурної буттєвості, що відбуваються з кінця ХХ століття.
Найбільш пильна увага вивченню проблеми соціальної адаптації християнства приділялася у другій половині ХХ – початку ХХІ століття у зв’язку з необхідністю переосмислення ролі християнства в сучасному суспільстві. У працях мислителів цього періоду Г. Арендт, К. Барта, Д. Белла, Р. Белла, П. Козловські, Х. Кюнга, К. Мангейма, Ю. Габермаса та інших висловлено низку плідних ідей щодо перспективи розвитку християнської соціальної традиції в добу постмодерну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ПРАВОСЛАВ’Я: ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок