Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області)

Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області) / сторінка 11

Назва:
Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,53 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Однією з умов успішного економічного і соціального розвитку малого міста, забезпечення стандарту життя населення є наявність стійкої фінансової бази. Аналіз підтвердив, що малі міста Тернопільської області переважно є містами – реципієнтами (так, в містах Монастирська, Почаїв, Скалат, Підгайці, Шумськ в 1999-2001 роках рівень державних дотацій більше, ніж в 2 рази, перевищував власні доходи місцевих бюджетів). Це зумовлено кризовими явищами у розвитку їх виробничо-господарського потенціалу, що традиційно орієнтувався на монофункціональні перспективи. Проте, міста Теребовля, Чортків та Кременець є містами-донорами, тобто обсяг податкових надходжень, що спрямовується ними у державний бюджет, перевищує розмір дотацій, які вони отримують з бюджетів вищих рівнів. Зокрема, за даними 2001 року, для цих міст сальдо фіскальних вилучень становило, відповідно, 87, 102 та 124 тис. грн. Для збільшення частки засобів, що залишаються у розпорядженні міста, об’єктивізації бюджетного планування, виключення суб’єктивізму в розподілі засобів між бюджетами, в роботі запропоновано використати європейську модель формування нормативів відрахувань і податків, які збираються на території малого міста. Суть цієї моделі полягає, по-перше, в об’єктивізації визначення нормативу відрахувань від регулюючих доходів, по-друге, у формуванні зв’язку між величиною цього нормативу та економічним і демографічним потенціалом міста, що дозволило б пов’язати доходи (економічні показники) з ресурсними можливостями міста.
На основі отриманих прогнозних показників чисельності населення в роботі проведено розрахунок рівня доходів і видатків місцевих бюджетів малих міст Тернопільської області на 2005, 2010, 2020 роки. Аналіз отриманих показників показав, що резерви для збільшення дохідної частини бюджетів малих міст існують, проте, необхідним є перегляд політики перерозподілу коштів між державним та місцевим бюджетом, оскільки розвиток міста та підвищення добробуту населення має забезпечуватися, в першу чергу, на рівні окремих адміністративних одиниць. Для зміцнення фінансової бази малих міст пропонується: прискорити запровадження податку на нерухомість; знизити податковий тиск на підприємницький сектор; заморозити податкову заборгованість підприємств минулих років і не нараховувати на неї пені, що дозволить розв’язати проблему поточних платежів; посилити податковий і ціновий контроль у сфері торгівлі, а також антимонопольну діяльність; залишати малим містам-донорам до 70% всіх податків і зборів, що збираються на їх території.
Висновки
У дисертації проведене теоретичне узагальнення і запропоновано нове вирішен-ня проблеми побудови організаційно-економічного механізму розвитку малих міст в територіально-господарській системі регіону, що дозволяє зробити наступні висновки:
1.
Мале місто як найпоширеніший вид міських поселень є специфічною територіальною системою, що характеризується, окрім кількісних поселенських показників, такими особливостями: монофункціональним напрямом розвитку господарської системи; особливою роллю в інтеграції просторового розвитку навколишніх сільських поселень; посиленими можливостями використання потенціалу територіальної громади як первинного суб'єкта місцевого самоврядування; обмеженим власним ресурсним потенціалом, особливо фінансовим, для забезпечення розвитку міської системи.
2.
Малі міста є невід'ємними складовими ТГС регіону, опорними точками його розвитку. Перебільшення ролі великих і середніх міст у регіональних системах може призвести до використання принципу вторинності щодо розвитку малих міст, який домінував в радянський період.
3.
Система малих міст не є однорідною, а потребує групування за певними функціональними ознаками. Запропоноване в роботі групування малих міст дозволить виробити конкретні та цілеспрямовані управлінські рішення щодо розвитку відповідної їх сукупності. Це дасть змогу уникнути абстрактних підходів при виробленні стратегій розвитку малих міст, сконцентрувати зусилля на окремих складових ресурсного потенціалу малих міст певної групи як бази їх розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок