Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області)

Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області) / сторінка 4

Назва:
Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,53 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Результати дослідження, що покладені в основу дисертації, знайшли впровадження в роботі Тернопільської обласної державної адміністрації [довідка про впровадження № 01-3538/5-10 від 21.12.2001р.], Зборівської районної державної адміністрації [довідка №8-182/25-11 від 26.03.2002р.], Бучацької міської ради [довідка про впровадження №27 від 13.02.2003р.]; використані при розробленні дисциплін "Управління містом", „Економіка міста” та “Муніципальний менеджмент”, що викладаються в Тернопільській академії народного господарства [довідка про впровадження №126-06/268 від 03.04.2003р.].
Особистий внесок здобувача. Сукупність отриманих наукових результатів і практичних рекомендацій, що викладені в дисертації й виносяться на захист, отримані автором особисто. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використано лише ті ідеї й положення, які є результатом особистої роботи здобувача.
Апробація результатів. Результати досліджень доповідалися, обговорювалися та отримали позитивну оцінку на: міжвузівській науково-практичній конференції “Актуальні проблеми розвитку економіки України в перехідний період до ринку” (Тернопіль, 1996), міжнародному семінарі “Підготовка місцевих кадрів: навчальні програми з проблем фінансового управління та фінансів” (Київ, 2000), міжнародній науковій конференції “Соціальні пріоритети ринку праці в умовах структурної модернізації економіки” (Львів, 2000), міжнародному семінарі “Удосконалення системи управління в місцевому самоврядуванні та роль перепідготовки кадрів відповідно до принципів Європейської Хартії місцевого самоврядування” (Харків, 2001), Всеукраїнській науково-практичній конференції “Трансформація системи державного регулювання економіки на завершенні ХХ століття” (Тернопіль, 2001), Другій міжнародній науковій конференції молодих учених „Управління розвитком соціально-економічних систем” (Донецьк, 2002); на наукових семінарах кафедри державного і муніципального управління Тернопільської академії народного господарства.
Публікації. Результати наукових досліджень відображено в 14 наукових працях загальним обсягом 6,5 д.а., з яких 6,3 д.а. належать особисто авторові. З опублікованих праць 9 статей – у фахових виданнях загальним обсягом 5,5 д.а., 5 тез доповідей на науково-практичних конференціях.
Структура та обсяг роботи. Дисертація, зміст якої викладено на 203 сторінках, складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 166 найменувань та 5 додатків, обсягом 26 сторінок. Робота ілюстрована 19 рисунками, які розміщені на 6 сторінках, та містить 24 таблиці на 14 сторінках.
Основний зміст дисертації
У першому розділі “Теоретичні та методичні засади дослідження розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону” розглянуто сутність малого міста як складової ТГС регіону, проаналізовано теоретичні та практичні аспекти організаційно-економічного механізму розвитку малих міст на основі вивчення зарубіжного й вітчизняного досвіду, сформульовано методичні засади його дослідження.
Характеризуючи сучасні риси процесу урбанізації, аналізуючи особливості формування та умови розвитку міських поселень в країнах світу, на основі узагальнення існуючих теоретичних підходів у дисертації визначено, що місто – це населений пункт, який виконує промислові, організаційно-господарські, управлінські, культурні, транспортні та інші функції, переважна більшість жителів якого зайнята поза сільським господарством. Одночасно місто – це складна відкрита соціально-економічна територіальна система, що відзначається особливою природою та гомеостатичними властивостями.
У відповідності до існуючої класифікації міст за чисельністю населення, в Україні малі міста (до 50 тис. чол.) є основним якісним елементом системи міського розселення країни, оскільки 77% з 448 міст є малими. Малі міста виконують важливі й різноманітні соціально-економічні функції в ТГС регіону, є одним із базових елементів системи розселення, беруть участь у промисловому виробництві, в обслуговуванні сільського господарства навколишніх районів, виконують транспортні функції, є культурними, рекреаційними та науковими центрами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок