Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області)

Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області) / сторінка 6

Назва:
Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,53 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Перенесення їх на площину України вимагає покласти в основу дослідження метод адаптації управлінських прийомів, напрацьованих світовим досвідом, з врахуванням особливостей функціонування малих міст нашої держави в умовах системної трансформації.
В дисертації обґрунтовано, що дослідження організаційно-економічного механізму розвитку малих міст потрібно проводити з використанням системного аналізу на основі міждисциплінарного підходу шляхом застосування загально-наукових та спеціальних методів, що дозволяє враховувати специфіку малих міст як поселенських систем та елементів регіональних систем вищого порядку.
У другому розділі “Аналіз трансформаційних змін в організаційно-економічному механізмі розвитку малих міст в умовах формування ринкової економіки” здійснено науковий аналіз трансформацій господарських функцій малих міст в умовах перехідної економіки, проведено комплексну оцінку ресурсного потенціалу малих міст та визначено можливості його використання з метою забезпечення виконання сучасних господарських і соціальних функцій, досліджено процес формування інституту комунальної власності як основи зміцнення фінансово-економічної бази розвитку малих міст.
В роботі виявлено, що сутність і зміст організаційно-економічного механізму розвитку малих міст залежить від функцій, які вони виконують. Трансформаційні процеси, що відбуваються в економіці України, визначають зміну положення, ролі та функцій малого міста в ТГС регіонів. Генетичний аналіз розвитку малих міст показав, що процес переходу від централізовано-планової до соціально-орієнтованої ринкової моделі господарювання, включає в себе і процес адаптації механізму реалізації малим містом його господарської функції.
Автором визначено, що економічні проблеми малих міст, в поєднанні з обмеженими можливостями місцевих бюджетів, вимагають нового економічного підходу до відродження й розвитку міст даного типу, виконання органами місцевого самоврядування та управлінським апаратом реального сектора цих міст низки нових управлінських ринковоорієнтованих функцій: стратегічного планування, інновації, бізнес-планування, координації, управління ризиками, управління комунальною власністю, муніципальної логістики.
Узагальнення методологічних підходів до визначення ресурсного потенціалу малого міста дозволило використати в роботі підхід, за яким ресурсний потенціал розглядається крізь призму соціально-економічного потенціалу, який характеризує можливості його розвитку при залученні всього комплексу територіальних ресурсів, використанні особливостей існуючої і перспективної структури його господарства, географічного положення в інтересах підвищення якості життя населення міста. Аналіз соціально-економічного потенціалу малого міста дозволяє оцінити його ресурсний потенціал в динаміці як активний засіб забезпечення розвитку міської системи (рис. 2).
Використовуючи наведені теоретичні викладки, в роботі проаналізовано ресурсний потенціал малих міст Тернопільської області з метою виявлення реальної здатності забезпечити їх економічний та соціальний розвиток. Відсутність відповідної інформаційної бази зумовила необхідність проведення автором комплексної паспортизації малих міст Тернопільської області на основі системи показників за підсистемами міського поселення, яка показала, що малі міста володіють значними резервами земельної, трудової, культурно-історичної, рекреаційної складових ресурсного потенціалу, ефективне використання яких спроможне компенсувати дефіцит виробничо-господарського потенціалу.
Так, в процесі системного аналізу встановлено, що малі міста Тернопільської області бідні на мінеральні ресурси. Це зумовлюється впливом геолого-ресурсної будови території краю. Проте, вони володіють значними земельними ресурсами, частина яких зайнята під забудовою та під зеленими насадженнями.
Рис. 2. Структура стартового соціально-економічного потенціалу малого міста
Загальна територія малих міст Тернопільської області охоплює площу в 112,5 км2, під забудовою зайнято 53,9 км2 або 47,9%. Визначено, що малі міста регіону належать до територій з сприятливими природними, екологічними умовами, значною кількістю історико-культурних об’єктів, які є базою для розвитку рекреацій-ного комплексу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок