Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області)

Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області) / сторінка 9

Назва:
Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,53 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Разом з тим, такі міста як Почаїв, Бучач, Скалат, Збараж, Підгайці не сформувалися як полюси зростання, що вимагає активізації зовнішнього впливу на процеси ринкового розвитку з боку органів місцевого самоврядування, які б опирались на оцінку геоекономічних можливостей та ресурсного потенціалу малих міст.
 
Рис. 3. Малі міста Тернопільської області
за сумарним показником відносного потенціалу
Серед основних конструкцій життєзабезпечення міста особлива роль належить комунальній власності, яка є економічною базою для формування чинників розвитку міської системи. Аналіз структури комунальної власності малих міст Тернопільської області дозволив виокремити наступні її характеристики: 1) деформацію структури комунальної власності на користь неприбуткових установ та організацій; 2) відсутність у комунальній власності промислових підприємств чи навіть певної частки комунальної власності в акціонерному капіталі корпоративних утворень. Ефективне використання комунальної власності як основи забезпечення соціально-економічного розвитку малих міст можливе лише за дієвої системи управління нею, в контексті чого в дисертації запропоновано такі механізми: приватизації – для передачі об’єктів комунального майна ефективнішому власнику; санації – для оздоровлення фінансового стану комунальних об’єктів; застави – для залучення кредитних ресурсів з боку комерційних банків; іпотеки – для підвищення ефективності управління земельними ресурсами. Розроблено модель управління житлово-комунальним господарством малого міста, спрямовану на усунення монополізму виробника в організації надання житлово-комунальних послуг. Результати практичної апробації моделі управління житлово-комунальним господарством малих міст показали, що для обслуговування багатоквартирних будинків ефективним є передача функцій замовника від відділу житлово-комунального господарства міської ради третім особам (кондомінімумам, службам замовника). Для надання житлово-комунальних послуг приватному сектору з одноповерховою забудовою дієвішим є залучення приватних фірм на конкурсній основі з збереженням контролю з боку відповідного підрозділу міської ради.
У третьому розділі “Удосконалення організаційної та функціональної складової механізму розвитку малих міст” запропоновано підходи до раціоналізації організаційних структур управління розвитку малих міст, визначено методичні та практичні аспекти вибору та реалізації стратегії розвитку малих міст, окреслено шляхи забезпечення стандарту життя в малих містах, сформульовано пропозиції щодо зміцнення фінансово-бюджетної бази розвитку малих міст в умовах перехідної економіки.
Аналіз практики забезпечення розвитку малих міст дозволив зробити висновок, що основою вдосконалення організаційно-економічного механізму розвитку малих міст є підвищення ефективності управлінської діяльності органів місцевого самоврядування міста, впровадження нових функцій, виконання яких диктується реаліями сучасності. У дисертації визначено основні принципи формування системи управління малим містом: функціональний підхід, економічність, несуперечність законам України, гнучкість (з врахуванням перспективних змін). Аналіз організаційних структур виконавчих органів міських рад малих міст Тернопільської області вказує на домінування управлінських підрозділів, сформованих за галузевим принципом. Такий підхід не відповідає перспективам трансформації органів місцевого самоврядування України базового рівня на основі зарубіжного досвіду муніципального управління і вимагає формування виконавчих структур за функціями муніципального менеджменту. Зокрема, доцільно сформувати в складі виконавчих органів місцевих рад відділи маркетингу, моніторингу, робочі групи з антикризового управління розвитком міста.
Одним із найголовніших напрямів удосконалення організаційно-економічного механізму розвитку малого міста є використання механізму стратегічного управління в діяльності органів місцевого самоврядування. Стратегія розвитку малих міст повинна базуватися на обґрунтованих пріоритетах, досягнення яких змогло б забезпечити підвищення якості життя їх населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм розвитку малих міст у територіально-господарській системі регіону (на прикладі Тернопільської області)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок