Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова)

Загрузка...

РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова) / сторінка 2

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,91 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Ступінь теоретичної розробки, можливості та практичне значення природокористування, потреба формування раціонального використання природно-ресурсного потенціалу у великому промисловому центрі зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, його об’єкт, мету і завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до планів науково-дослідної роботи кафедри економіки підприємства Львівського національного університету імені Івана Франка “Удосконалення економічного механізму раціонального природокористування” (номер державної реєстрації 0196U017395).
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є теоретико-методологічне обрунтування напрямів концептуальних основ практичних рекомендацій щодо еколого-економічних проблем міста, зокрема раціонального використання природно-ресурсного потенціалу в період формування ринкових відносин, зокрема в умовах великого промислового центру. Для досягнення цієї мети у дисертації поставлено такі завдання:—
дослідити існуючі наукові підходи до вирішення цієї проблеми;—
проаналізувати сучасний стан взаємодії суспільства і природного середовища, зокрема в умовах сучасного міста;—
вивчити світовий досвід збереження природно-ресурсного потенціалу та з’ясувати можливості застосування його в Україні;—
дати аналіз законодавчої бази раціонального природокористування;—
дослідити систему використання природно-ресурсного потенціалу в контексті якості життя в великому промисловому центрі.
ОБ’ЄКТ ДОСЛІДЖЕННЯ — це еколого-економічні процеси міста, економічний механізм раціонального використання природно-ресурсного потенціалу в умовах великого міста.
ПРЕДМЕТОМ ДОСЛІДЖЕННЯ є економічний механізм регулювання еколого-економічними процесами м. Львова.
МЕТОДОЛОГІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ визначена ідеєю єдності природи і суспільства. Цим зумовлено вибір конкретних методів, що ґрунтуються на системному аналізі проблем. У їхній основі є комплексний підхід, що полягає в одночасному вивченні та порівнянні багатьох чинників, що перебувають у сфері економіки та поза нею. У зв’язку з цим “міждисциплінарний” метод дослідження проблем раціонального використання природно-ресурсного потенціалу, який визначає зміст дисертації, є найбільш перспективним і ефективним, оскільки він є в ряді вирішення своєрідного “надзавдання” — пошуку гармонії природи і суспільства з використанням економічних важелів.
У дисертації нарівні з аналізом еколого-економічних проблем досліджено питання правового регулювання охорони навколишнього природного середовища, соціальної екології, охорони здоров’я. Виконано порівняльний аналіз існуючих економічних методів регулювання раціонального використання природно-ресурсного потенціалу зарубіжних країн — США, Канади, Японії.
Наукова новизна роботи виявляється в тому, що:
1)
досліджено природно-ресурсний потенціал міста як окрему економічну категорію;
2)
розглянуто з економічного погляду категорії якість життя та здоров’я населення великого міста;
3)
розроблено методику поділу території міста на райони за екологічним станом та методику диференціації плати за проживання в тому чи іншому екологічному районі та за розміщення підприємств на цих територіях;
4)
виділено межі нових науково обґрунтованих відповідно до методики, розробленої автором, екологічних районів міста Львова.
Практичне значення роботи полягає в тому, що сформовані в роботі положення, висновки та рекомендації поглиблюють та розвивають теорію економіки природокористування. Матеріали дисертації будуть корисні, зважаючи на актуальність наукових результатів для вдосконалення механізму регулювання природокористування в умовах великого промислового центру, а розроблену дисертантом методику виділення екологічних районів м. Львова рекомендовано для практичного використання. Основні положення дисертаційного дослідження використовуються у навчальному процесі, зокрема з курсів “Основи екології” та “Економіка природокористування”.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок