Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова)

РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова) / сторінка 7

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,91 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Полтви на цій території.
Для того, щоб оцінити місце певного району щодо найліпшого з екологічного погляду, необхідно визначити відносне значення рівня якості проживання в цьому районі:
Зі Іі (%),
де Іі — індекс екологічної якості і-го району.
Цей індекс відображає місце оцінного району за 100-процентною шкалою екологічної якості території.
Тоді для розрахунку екологічної ренти потрібно зіставити результати у грошовому вираженні:
Р1 = Іеі /100%* Вср, (2)
де Р1 — диференціальна екологічна рента І;
Іеі = Ін - Іі — різниця індексів екологічної якості проживання зони, визнаної найкращою (100%) у місті (Ін), та і-ї розрахункової зони (Іі);
Вср — середньорічні витрати на одну людину, пов’язані з життєдіяльністю людини.
 
Вср = Вжср + Влср, (3)
де Вж — середні витрати одної людини на утримання житла;
Вл — середньорічні затрати одної людини на лікування, інші медичні послуги.
Саме ця величина (Рі) й відображає різницю у вартості проживання в цій екологічній зоні порівняно з зоною, прийнятою за еталон.
Можна також об’єднати індекси екологічної якості для всіх виділених на території міста екологічних зон, визначити середню або сумарну оцінку рівня якості проживання на території міста. Для цього треба перемножити індекс екологічної якості проживання кожної екологічної зони міста, виражений у відсотках, на площу цієї зони. Потім додати отримані для всіх екологічних зон міста добутки, поділити результат на загальну площу міста:
Ім = ( Іі * Si) / Sм, (4)
де Si — площа і-ї екологічної зони;
Sм — площа міста.
Отриманий результат є середнім значенням комплексної оцінки рівня якості проживання в місті, у якому повністю відображені відмінності в екологічній якості території.
Усе це повинно стати основою управління техногенно-екологічною безпекою. Йдеться про максимальне використання механізмів правового, адміністративного та економічного регулювання небезпечних видів діяльності, що забезпечує вплив держави на поведінку суб’єктів небезпечної діяльності в інтересах населення, зменшення масштабів техногенно-екологічної безпеки, швидку мінімізацію негативних екологічних наслідків надзвичайних ситуацій і компенсацію шкоди, що може бути завдана при цьому.
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
Узагальнення науково-методичних та практичних результатів дисертаційного дослідження дало змогу зробити такі висновки:
1. Природне середовище України перебуває в критичному стані і потребує термінових природоохоронних заходів. Особливо складним є становище у великих містах, де сконцентровано велику кількість промислових підприємств, які активно забруднюють навколишнє середовище і погіршують якість проживання населення в безпосередній близькості з цими джерелами забруднення.
Ситуація в містах погіршується також унаслідок такого явища, як ефект синергізму — сукупної дії чинників. Тому, навіть незважаючи на тривалі простої підприємств, вони й надалі є забруднювачами навколишнього природного середовища, оскільки деякі хімічні елементи здатні негативно впливати на стан навколишнього природного середовища та здоров’я населення протягом тривалого часу.
2. Дуже важливим є питання нормативно-правового регулювання раціонального використання природно-ресурсного потенціалу. Сьогодні день в Україні діє низка законів та інших нормативно-правових актів, які мають переважно декларативний характер. Тому надзвичайно актуальною є потреба прийняття Екологічного Кодексу України.
3. В Україні назріла необхідність прийняття Закону про екологічну безпеку населення, в якому було б закріплено головні принципи та гарантії захисту населення від несприятливого впливу на стан його здоров’я. В цьому Законі треба було б обрунтувати поняття екологічної безпеки населення як забезпечення захищеності життєво важливих інтересів особи, суспільства, природи і держави від реальних або потенційних загроз, що їх створює антропогенний або природний вплив на довкілля; життєво важливі інтереси як сукупність потреб, задоволення яких надійно забезпечує існування і можливості прогресивного розвитку особи, суспільства і держави тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок