Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова)

Загрузка...

РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова) / сторінка 8

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,91 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

4. Сучасне місто, особливо велике місто — це складний еколого-економічний комплекс, який складається з багатьох блоків (населення, земля та будівлі, інженерна, соціальна інфраструктура, природні об’єкти тощо) та зв’язків між ними. Тому пропонуєтмо виділити як окрему економічну категорію природно-ресурсний потенціал міста — сукупність природних ресурсів міста та прилеглих територій, які залучені або придатні до залучення в його господарську діяльність та забезпечують умови життєдіяльності населення.
5. Забезпечення раціонального використання природно-ресурсного потенціалу великого міста можливе лише за умови функціонування дійового економічного механізму раціонального природокористування. Тому необхідним є створення та розвиток ринкового механізму регулювання природокористування, який включає такий важливий елемент, як ліцензування прав на викиди в навколишнє природне середовище.
6. Якість міського середовища сьогодні неможливо характеризувати без урахування того, що екологія великого міста пов’язана з потребою збереження його природно-ресурсного потенціалу, причому не лише з погляду охорони здоров’я населення, а й з соціально-екологічного та естетичного.
Сталий розвиток великого промислового центру передбачає вжиття комплексу заходів, спрямованих на забезпечення комфортності проживання населення в ньому та зниження рівня міграції з екологічних причин, зниження захворюваності та підвищення середньої тривалості життя, а також перебудови господарської діяльності на випуск екологічно чистої продукції та зниження викидів у навколишнє природне середовище.
7. Несприятлива екологічна ситуація в містах знижує якість проживання міського населення, що є важливим показником життєвого рівня. Щоб забезпечити зменшення негативного впливу забрудненого навколишнього природного середовища на якість проживання населення в містах, запропоновано впровадити диференціальну шкалу плати за проживання в тому чи іншому районі міста.
Розроблено методику матеріальної компенсації населенню за вимушене проживання в екологічно несприятливих умовах на засадах екологічної ренти, що є певним додатковим доходом населення, яке проживає у порівняно ліпших екологічних умовах.
8. Для комплексної еколого-економічної оцінки окремих районів міста використано спеціальний інтегральний індекс, який агрегує в собі показники дії різних чинників на якість території (рівень забруднення повітря, води та ґрунту, акустична та радіаційна забрудненість території).
9. На підставі аналізу комплексної екологічної оцінки міста Львова зроблено спробу екологічного зонування його території, у результаті якого виділено п’ять екологічних зон. Це зонування дає змогу розробити диференційовану шкалу матеріальної компенсації населенню за вимушене проживання у порівняно несприятливих з екологічного погляду зонах, а також диференціювати плату підприємств за викиди в навколишнє природне середовище.
Найсприятливіша зона (І) охоплює східні ділянки міста (Кривчиці, Лисиничі, Майорівка).
Південна зона міста ( ІІ ) — Сихів, Козельники, Кульпарків — має менш сприятливі умови проживання.
Зона ІІІ — західна — охоплює райони Білогорщі, Скнилова, Рясного. Ця зона порівняно менше сприятлива для проживання внаслідок розміщення на її території промвузла в с.Рясне, що сприяє її забрудненню.
Центральна частина міста (IV) окреслена вулицями: Шевченка —Б.Хмельницького — Личаківською — Мечнікова — Левицького — Стуса — П. Мирного — Сахарова — Окружною — Широкою. Вона розташована з підвітряного боку щодо Ряснянського та Скнилівського промвузлів. Умови проживання в цій зоні менш сприятливі, ніж у перших трьох.
Північна зона (V) — найбільш несприятлива. Вона охоплює райони Збоїща, Замарстинів, Левандівка. На її території розташовано близько 40 відсотків підприємств міста.
СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ ПРАЦЬ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
1. Міндрова З. Еколого-економічні проблеми якості життя в Україні // Актуальні проблеми економіки перехідного періоду.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок