Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова)

РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова)

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,91 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Економічні інструменти контролю забруднення навколишнього природн
ого середовища


Львівський національний університет імені Івана Франка
Міндрова Зінаїда Миколаївна
УДК 332.142.4
РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ
ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ
(на прикладі м. Львова)
08.02.03— Організація управління, планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки підприємства Львівського національного університету ім. І. Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Бернацький Ігор Михайлович
кафедра економіки підприємства,
Львівський національний університет імені Івана Франка.
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор
Синякевич Ігор Макарович
завідувач кафедри економіки і менеджменту лісових
підприємств, Український державний лісотехнічний
університет.
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Кравців Василь Степанович
завідувач відділу регіональної екологічної політики,
Інститут регіональних досліджень НАН України
Провідна установа Тернопільська академія народного господарства
Міністерства освіти і науки України, м. Тернопіль
Захист відбудеться “ 8 ” травня 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою 79602, м. Львів, пр. Свободи, 18.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “ 7 ” квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________ Вовк В.М.


Актуальність теми дослідження. Висока природомісткість виробництва, яка склалася внаслідок останніх десятиріч споживацького, навіть хижацького ставлення до природи, потребує врахування екологічних чинників у процесі господарювання. Вирішення цих проблем для України є особливо важливим, оскільки на стан навколишнього природного середовища сильно вплинула аварія на ЧАЕС, що призвело до визнання України в світі зоною екологічного лиха.
Ситуація погіршується ще й економічною кризою, неможливістю інвестування великих бюджетних коштів на природоохоронні заходи.
Трансформація економічних відносин у нашій країні, пов’язана з переходом від командно-адміністративної до ринкової економіки, дає змогу вирішити низку еколого-економічних проблем, таких, як наприклад, безоплатність використання природних ресурсів. Та водночас, внаслідок структурних зрушень в економіці виникає багато нових — це відсутність достатніх матеріальних, фінансових, інформаційних ресурсів для вирішення таких проблем, відсунення їх на другорядний план.
Тому питання регулювання еколого-економічних процесів є одним з найактуальніших. Особливо це стосується великих промислових центрів, де кількість природних ресурсів обмежена, а антропогенний вплив на навколишнє середовище особливо помітний і, що дуже важливо, відчутний зворотний вплив антропогенно зміненого середовища на стан здоров’я населення.
В українській перехідній економіці ці питання надзвичайно важливі. Їм присвячені праці таких українських та зарубіжних науковців-економістів, як О.М. Алимов, А.С. Астахов, О.Ф. Балацький, І.К. Бистряков, П.П. Борщевський, А.М. Бронштейн, О.О. Веклич, С.М. Волошин, Г.К. Гофман, І.М. Грабинський, М.І. Долішній, С.І. Дорогунцов, Ю.А. Злобін, С.М. Злупко, В.С. Кравців, Л. Мельник, Н.Ф. Реймерс, Ю.І. Стадницький, Г.Я. Стеблій, В. Трегобчук, А.Н. Федорищева та ін. Об’єктом дослідження названих вище та інших вчених є звичайно природно-ресурсний потенціал країни в цілому чи регіону, або ж проблеми екологізації виробництва на підприємстві.
У дисертації висвітлено головні еколого-економічні проблеми сучасного міста та можливі шляхи їхнього вирішення. Розробка цих та інших питань має на меті створення нових загальних ґрунтовних основ охорони навколишнього природного середовища та зниження негативного впливу антропогенно зміненого природного середовища на якість проживання населення в умовах великого промислового центру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В МІСТАХ (на прикладі м. Львова)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок