Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> земські природничо-історичні музеї півдня україни: організація та природознавча діяльність 60-ті роки ХІХ ст. – початок ХХ ст.

земські природничо-історичні музеї півдня україни: організація та природознавча діяльність 60-ті роки ХІХ ст. – початок ХХ ст.

Назва:
земські природничо-історичні музеї півдня україни: організація та природознавча діяльність 60-ті роки ХІХ ст. – початок ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,24 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Національна академія наук україни
центр досліджень науково-технічного потенціалу
та історії науки імені Г.М. Доброва
ГРЕБІННИК Тетяна Олексіївна
УДК 001(09): 930: 57 (091)
земські природничо-історичні музеї півдня україни: організація та природознавча діяльність
60-ті роки ХІХ ст. – початок ХХ ст.
07.00.07 – історія науки і техніки
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Дніпропетровському національному
університеті.
Науковий керівник: доктор історичних наук, кандидат
біологічних наук, професор
САВЧУК Варфоломій Степанович
професор Дніпропетровського
національного університету МОН України.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор, завідувач
кафедри екології та безпеки життєдіяльності
Київського університету економіки та
технологій залізничного транспорту
ПИЛИПЧУК Олег Ярославович.
Кандидат історичних наук, заступник
завідуючого Секретаріатом Комітету
Верховної Ради України з питань прав
людини, національних меншин і національних
відносин ОВЧАРЕНКО Петро Дмитрович.
Провідна установа: Центральна наукова сільськогосподарська
бібліотека Української Академії аграрних наук.
Захист відбудеться 17 жовтня 2002 р. о 10-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.189.01 у Центрі досліджень науково- технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України за адресою: 01032, Київ, бульвар Т.Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ЦДПІН НАН України.
Автореферат розісланий 15 вересня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Лобанова Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Структура роботи. Дисертація складається зі вступу і трьох розділів, розбитих на підрозділи, висновків та списку використаних джерел і літератури. Загальний обсяг дисертації 210 сторінок, з них. 170 сторінок основного тексту. Список використаних джерел і літератури охоплює 368 назв.
Актуальність дослідження. Кожна історична епоха, як правило, висуває свої форми організації процесу пізнання навколишньої дійсності. Діалектика їх становлення є однією з складових історії науки. У перебігу тих чи інших наукових та культурологічних процесів важливу роль завжди відігравала і музейна справа Прогрес у розвитку природознавчих наук в Україні був неможливим без вивчення її регіонів. З цією метою складалася система дослідницьких структур, у яких своє певне місце займали природничо-історичні музеї, зокрема Півдня України.
Необхідність відтворення об'єктивної історичної картини природознавчих досліджень в Україні, процесу виникнення і діяльності природничо-історичних музеїв Півдня України, історико–наукового аналізу їх внеску у розвиток вітчизняного природознавства (як теоретичного, так і практичного) зумовлює актуальність даного дослідження.
Актуальність дослідження випливає і з того, що до останнього часу увага дослідників зосереджувалась в основному, на ролі музеїв у розвитку наук гуманітарного циклу. У той же час природничо-історичні музеї, які набули значного поширення у Російській імперії лише у ХІХ ст., надалі не були об'єктом широких досліджень. Між тим подібні установи відігравали важливу роль у пізнанні навколишнього природного середовища. З діяльністю природничо–історичних музеїв тісно пов'язано використання досягнень природознавства для потреб сільського господарства, вони відігравали значну роль у процесі нагромадження і систематизації матеріалів місцевих фауни, флори та неорганічної природи. Вони виступали сполучною ланкою між “чистою” наукою та практичними регіональним потребами.
Актуальність даного дослідження зумовлена й тим, що недостатнє вивчення цієї теми призвело до неточного, а інколи й невірного висвітлення процесу виникнення та інституціалізації деяких музеїв, розгляду їх діяльності відірвано від загального контексту природничих досліджень в Україні.
Актуальність дослідження зумовлена також тим значенням, яке надається проблемам місцевого самоврядування, його взаємовідносинам з організаціями регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: земські природничо-історичні музеї півдня україни: організація та природознавча діяльність 60-ті роки ХІХ ст. – початок ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок