Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ, ЖИВУЧОСТІ ТА БЕЗПЕКИ КАБЕЛЬНИХ І ТРУБОПРОВІДНИХ СИСТЕМ СУДНОВИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК

ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ, ЖИВУЧОСТІ ТА БЕЗПЕКИ КАБЕЛЬНИХ І ТРУБОПРОВІДНИХ СИСТЕМ СУДНОВИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ, ЖИВУЧОСТІ ТА БЕЗПЕКИ КАБЕЛЬНИХ І ТРУБОПРОВІДНИХ СИСТЕМ СУДНОВИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,84 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУРКОВ ДМИТРО ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 629.5.064
ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ, ЖИВУЧОСТІ ТА
БЕЗПЕКИ КАБЕЛЬНИХ І ТРУБОПРОВІДНИХ СИСТЕМ СУДНОВИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК
05.08.05 - Суднові енергетичні установки
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата технічних наук
Севастополь - 2002
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Севастопольському національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Торовець Анатолій Григорович. Севастопольський національний технічний університет, професор кафедри прикладної екології та охорони праці
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Нікітін Євген Васильович. Севастопольський військово-морський ордена Червоної зірки інститут ім. П.С. Нахімова, професор кафедри живучості корабля, водолазних і суднопідйомних робіт
кандидат технічних наук,
Дайнеко Валерій Іванович доцент кафедри Експлуатації морських суден та споруд (Севастопольський національний технічний університет МОН України)
Провідна установа — Український державний морський технічний університет
Захист відбудеться “02” січня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К50.052.03 у Севастопольському національному технічному університеті за адресою: 99053, Севастополь, Студмістечко.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Севастопольського національного технічного університету
Автореферат розісланий 01 грудня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради К50.052.03
кандидат технічних наук, доцент К.В. Перепадя
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Підвищення надійності, живучості та безпеки кабельних і трубопровідних систем суднових енергетичних установок є актуальною задачею, оскільки її розв'язання дозволяє забезпечити працездатність самих систем, головного двигуна, механізмів і обладнання в екстремальних експлуатаційних умовах. У таких випадках заходи щодо ліквідації наслідків аварії лягають на екіпаж і технічне оснащення судна, і якщо останнє виходить із ладу під впливом зовнішніх чинників, то наслідки можуть бути дуже трагічні (прикладом цього може служити загибель атомохода “Комсомолець” у квітні 1989 р.).
Найнебезпечнішою аварійною ситуацією із важкими наслідками є виникнення і розвиток пожежі на судні, яке знаходиться у морі. Відповідно до результатів проведених досліджень, число пожеж складає 5-6 % від загальної кількості аварій на суднах світового флоту, при цьому число знищених полум'ям суден складає 15-35% від загальної кількості “загиблих” суден.
Ця проблема загострюється у зв'язку з постійним збільшенням потужності суднових енергетичних установок і електронасиченості суден, що обумовлює зростання довжини і кількості кабельних і трубопровідних трас. Так, наприклад, маса суднових електромереж стосовно маси всього електроустаткування досягла 45%, а сумарна довжина кабелів на сучасних суднах наблизилася до 200 км при загальній довжині трубопровідних ліній понад 150 км. За наявними статистичними даними зростаючу роль у виникненні і розвитку аварійних ситуацій набувають кабельні і трубопровідні системи СЕУ. Так, однією з основних причин поширення на суднах пожежі, є кабельні і трубопровідні траси, зокрема місця їхнього проходу через суднові переділки і палуби (за статистикою понад 75% випадків поширення пожеж припадає на пожежі, під час яких полум'я розповсюджується по кабельних трасах).
У зв'язку з цим особливу актуальність набувають дослідження, спрямовані на розробку технічних засобів підвищення надійності, живучості і безпеки кабельних і трубопровідних систем суднових енергетичних установок із розширеними функціональними можливостями для забезпечення працездатності суднового енергетичного устаткування і систем у складних експлуатаційних умовах, спричинених аваріями.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Дослідження з даної проблеми здійснювалися відповідно до галузевої програми підвищення живучості плавзасобів різноманітного класу і призначення (шифр 02.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ, ЖИВУЧОСТІ ТА БЕЗПЕКИ КАБЕЛЬНИХ І ТРУБОПРОВІДНИХ СИСТЕМ СУДНОВИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок