Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ПОДОВЖНІХ КОЛИВАНЬ НАМАГНІЧЕНОСТІ В ДИНАМІЦІ ОРІЄНТАЦІЙНИХ ПЕРЕХОДІВ

РОЛЬ ПОДОВЖНІХ КОЛИВАНЬ НАМАГНІЧЕНОСТІ В ДИНАМІЦІ ОРІЄНТАЦІЙНИХ ПЕРЕХОДІВ

Назва:
РОЛЬ ПОДОВЖНІХ КОЛИВАНЬ НАМАГНІЧЕНОСТІ В ДИНАМІЦІ ОРІЄНТАЦІЙНИХ ПЕРЕХОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,47 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ім. О.О. ГАЛКІНА
УДК 537.6; 538.22
НЕПОЧАТИХ Юрій Ілліч
РОЛЬ ПОДОВЖНІХ КОЛИВАНЬ НАМАГНІЧЕНОСТІ
В ДИНАМІЦІ ОРІЄНТАЦІЙНИХ ПЕРЕХОДІВ
01.04.11 –магнетизм
Автореферат
дисертації на здобуття ученого ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому фізико-технічному інституті
імені О.О. Галкіна НАН України
Науковий керівник - доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Даньшин М.К.
ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАН України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
член-кор. НАН України, професор
Харченко М.Ф.
ФТІНТ ім. Б.Ї. Вєркіна НАН України, м. Харків,
завідувач відділу
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Тарасенко С.В.
ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа – Донецький національний університет, фізичний факультет, кафедра радіофізики, Міністерство освіти і науки, м. Донецьк.
Захист відбудеться "_22_"___11______2001 р. о _14__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.184.01 у ДонФТІ ім. О.О. Галкіна НАН України: 83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 72.
Автореферат розіслано "__18_"___10____2001р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 11.184.01
доктор фізико-математичних наук Криворучко В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення магнітних орієнтаційних переходів представляє науковий і практичний інтерес як для подальших досліджень у теорії магнетизму і фазових переходів, так і для використання в техніці, і зокрема, електроніці. Взаємодія високочастотної енергії з речовиною і керування параметрами такої взаємодії магнітним полем і температурою мають великий науковий і практичний інтерес. В околиці фазових переходів речовина, його елементарні збудження і їхня взаємодія в найбільшій мірі чутливі до зміни зовнішніх умов, що використовуються як керуючий вплив. Це уможливлює вивчення усе більш тонких властивостей речовини і явищ, а потім і їхнє практичне застосування.
Метод магнітного резонансу – один із самих інформативних методів дослідження магнітних матеріалів. Висока чутливість спектрів коливань до зміни зовнішніх умов і внутрішніх параметрів магнітних систем дозволяє ефективно досліджувати властивості речовини, визначати напрямки синтезування нових сполук із заздалегідь заданими властивостями.
Рідкісноземельні ортоферити (РЗОФ) відносяться до слабких феромагнетиків. Наявність у них двох магнітних підсистем з істотно різними властивостями - залізної і рідкісноземельної - унаслідок їхньої взаємодії і зміни ефективних констант анізотропії з температурою, полем чи пружними напруженнями приводить до цілого ряду орієнтаційних фазових переходів (ОФП). Фазові переходи відображаються на спектрі магнітних збуджень обох підсистем. Частота одного з типів коливань (м'яка мода магнітного резонансу) в області ОФП зменшується, потрапляючи у надвисокочастотний (НВЧ) діапазон. Дослідження поведінки м'якої моди при спіновій переорієнтації дозволяє точно визначати межі переорієнтації, будувати фазові діаграми, судити про взаємодію в магнітних підсистемах і взаємодії магнітних збуджень з іншими типами збуджень. Усе вищевикладене – доводи на користь актуальності теми, ефективності методу і перспективності об'єкта досліджень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження з теми дисертації було виконано в рамках тематичного плану ДонФТІ НАН України за темами: “Експериментальне вивчення статики і динаміки магнітних фазових переходів у багатопідрешіткових антиферомагнетиках на основі рідкісноземельних ортоферитів” (№01900045392 держ. реєстрації); “Резонансні дослідження Магнітодіелектриків біля орієнтаційних переходів” (№0197V014941 держ. реєстрації).
Мета і задачі дослідження полягають у вивченні високочастотних властивостей ряду рідкісноземельних ортоферитів для виявлення внеску подовжніх коливань намагніченості в їхню динаміку і параметрів, що визначають такий внесок; для пошуку нових експериментальних даних, що визначають роль і взаємодію різних коливальних систем у магнетику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЛЬ ПОДОВЖНІХ КОЛИВАНЬ НАМАГНІЧЕНОСТІ В ДИНАМІЦІ ОРІЄНТАЦІЙНИХ ПЕРЕХОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок