Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОНІТОРИНГ ПРИРОДНИХ ВТРАТ ПАЛИВ ПРИ ЗБЕРІГАННІ ТА ЗАСТОСУВАННЯ СОРБЕНТІВ ДЛЯ ЇХ ЗМЕНШЕННЯ

МОНІТОРИНГ ПРИРОДНИХ ВТРАТ ПАЛИВ ПРИ ЗБЕРІГАННІ ТА ЗАСТОСУВАННЯ СОРБЕНТІВ ДЛЯ ЇХ ЗМЕНШЕННЯ

Назва:
МОНІТОРИНГ ПРИРОДНИХ ВТРАТ ПАЛИВ ПРИ ЗБЕРІГАННІ ТА ЗАСТОСУВАННЯ СОРБЕНТІВ ДЛЯ ЇХ ЗМЕНШЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,41 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бойченко Олег Валерійович
УДК 665.733.3+665.743.3:621.642.84+504.05:656.7:629.73.08
МОНІТОРИНГ ПРИРОДНИХ ВТРАТ ПАЛИВ ПРИ ЗБЕРІГАННІ
ТА ЗАСТОСУВАННЯ СОРБЕНТІВ ДЛЯ ЇХ ЗМЕНШЕННЯ
Спеціальність 05.17.07 – Хімічна технологія палива та пальномастильних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університетi на кафедрі загальної хімії і технологій.
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук,
професор Аксьонов Олександр Федотович,
радник ректорату Національного авіаційного університету.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Соловйов Андрій Миколайович,
професор кафедри фізики
Національного авіаційного університету;
кандидат технічних наук
Топільницький Петро Іванович,
доцент кафедри хімічної технології
переробки нафти та газу
Національного університету “Львівська політехніка”.
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості “МАСМА”.
Захист відбудеться “ 21 ” червня 2001 р. о 15оо годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.04 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці університету.
Автореферат розісланий “ 21 ” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради к.т.н., доцент Матвєєва О.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нафта і нафтові палива є найважливішими джерелами світового енергозабезпечення.
Сучасний стан паливно-енергетичного комплексу України характеризується обмеженістю власних запасів нафти та ефективністю нафтопереробних заводів. Внаслідок цього, забезпечення транспортного сектора джерелами енергії здійснюється за рахунок імпорту (автомобільні бензини – 50,7%; дизельні палива – 46%).
При прийманні, транспортуванні, зберіганні та перекачуванні палив спеціалісти на практиці вирішують проблеми втрат палив, серед яких основними є природні втрати, обумовлені випаровуванням вуглеводневих рідин. Загальні втрати від випаровування складають 2-5% від обсягу переробленої нафти, а в резервуарних парках втрати від випаровування досягають 75-80% від усіх втрат. Для резервуарного парку нафтопереробного заводу такі втрати складають 50 000 т вуглеводнів за рік.
Втрати палив від випаровування (природні втрати) призводять до погіршення їхніх експлуатаційних властивостей, насамперед пускових та антидетонаційних, що обмежує технічний ресурс двигунів транспортних засобів.
Актуальним також є екологічний аспект цієї проблеми, оскільки випаровування палива значно збільшує техногенне навантаження на навколишнє середовище.
Втрати вуглеводневих палив від випаровування в умовах їх зберігання обумовлюються властивістю нафти і нафтопродуктів випаровуватися з відкритої поверхні. При цьому основним джерелом втрат від випаровування є “дихальна” арматура резервуарів.
Тому найперспективнішим і ефективним напрямом вирішення проблеми запобігання втратам палив від випаровування є удосконалення “дихальної” арматури резервуарів.
Таким чином, актуальність теми обумовлена чотирма найважливішими народногосподарськими аспектами, а саме:
1) підвищенням ефективності і раціонального використання вуглеводневих палив запобіганням втратам від випаровування; 2) збереженням якості вихідних продуктів переробки нафти; 3) забезпеченням надійної, довговічної, безвідмовної роботи техніки; 4) зниженням ступеня техногенного навантаження на довкілля антропологічною діяльністю під час проведення технологічних операцій використання палива, мастильних матеріалів у техніці.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, які виконані в рамках дисертаційної роботи, спрямовані на вирішення державної науково-технічної програми “Економія пального та використання пально-мастильних матеріалів”. Робота також виконувалась згідно з планом науково-дослідних робіт кафедри загальної хімії і технологій Національного авіаційного університету в рамках держбюджетної науково-дослідної тематики № 820-ГБ98 “Дослідження фізичної стабільності рідких видів палива в умовах зберігання, перекачування та використання” (держ-реєстрація № 01980000707) і госпрозрахункових науково-дослідних робіт № 889-Х99 “Дослідження фізико-хімічних та експлуатаційних властивостей реактивного палива і автомобільних бензинів та їх впливу на роботу техніки” та № 943-Х99 “Дослідження сорбційних властивостей цеолітів, вугілля, силікагелів в процесі випаровування палив нафтового походження в умовах їх зберігання”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОНІТОРИНГ ПРИРОДНИХ ВТРАТ ПАЛИВ ПРИ ЗБЕРІГАННІ ТА ЗАСТОСУВАННЯ СОРБЕНТІВ ДЛЯ ЇХ ЗМЕНШЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок