Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ

ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ / сторінка 10

Назва:
ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,21 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Заслуговує уваги той факт, що на рубежі ХІХ-ХХ століть у Галичині зароджується українська термінологія для означення суб'єктів і об'єктів страхових відносин. Ця термінологія відповідала правилам української семантики та діло-вого мовлення. Такі терміни, як "страхувальник" - "убезпечуючий", "застрахований" - "убезпечений", а особа, на користь якої укладено договір страхування - "обдарований", глибше і змістовніше передають характер страхової діяльності, оскільки несуть "безпеку", а не "страх", позитивні, а не негативні емоції.
Чимало прислужилася українським приватникам й кооператорам одна із найстаріших українських фінансово-кредитних інституцій, єдиний український банк акційного типу - Земельний Банк Гіпотечний (1910 р.). Українським банкірам вдалося добре налагодити справу короткотермінового і довготермінового іпотечного кредиту та у той спосіб позбавляти українців залежності від чужоземних лихварів та примножувати їхній добробут. Наприкінці 1908 року засновники у спеціальній відозві закликали українців до передплати основного капталу в сумі одного мільйона i купівлі акцій, яких було випущено 2500 штук. Поява на міжнародному грошовому ринку українських акцій означала вихід українського підприємництва не європейську фінансову арену. Економічна криза 1929-1933 рр. значно обмежила кредитну діяльність банку. Особливо негативно позначилося на його стані банкрутство віденського банку "Остеррайхіше Кредітанштальт", з яким був тісно пов'язаний Варшавський Дисконтовий Банк. Кризовий стан економіки призвів до зміни спеціалізації банку. Він припинив надавати позики окремим особам, зокрема селянам, тобто втратив функції, властиві для іпотечного банку. В цих умовах можна було вижити лише за рахунок короткотермінових кредитів, які надавалися переважно торговельним підприємствам, як кооперативним, так і приватним.
Українські банки, які обслуговували переважно кооперацію, були пов'язані більше із селом і, відповідно, мало цікавилися можливостями кредитової підтримки наших купців, промисловців та ремісників. В організації системи кредитування приватництва центральне місце належало Торговельно-Промисловому Банку, який існував при СУКу з листопада 1926 р. Проблема полягала лиш у тому, щоб оживити діяльність цієї інституції шляхом зацікавлення ним українського купецтва і промисловців. Відродження банку розпочалося з його Загальних Зборів, що відбулися 15 березня 1936 р., які обрали новий провід, до складу якого увійшли представники Українського Технічного Товариства. За реалізацію задуманого взялася група молодих та енергійних інженерів на чолі з А.Міляничем. Налагоджуючи систему кредитування, СУКіП одночасно започатковує у 1936 р. нову важливу акцію створення "Фонду Безвідсоткових Позичок". Ця акція мала патріотичний характер, тому що вкладники зобов'язувались не забирати свого внеску із фонду протягом двох років та не отримувати від нього відсотків. Не будучи піонером у пропаганді ощадності, Пром-Банк виступив новатором у методах, формах та концепції її проведення у результаті чого вдалося докорінно змінити ставлення широкого кола українських власників до банку. Внаслідок діяльності "кореспондентів" відкрилися Відділи Пром-Банку в Тернополі, Станіславові, Стрию, Сокалі та Перемишлі. Пром-Банк поширив свій вплив й на інші міста та містечка Східної Галичини та Волині. Активно впроваджувалися нові засоби реклами, конференції з пресою та нові форми банкової діяльності (безготівкові розрахунки, перекази, операції чеком, біжучі рахунки, акредитиви, ділові векселі тощо).
Пром-Банк перший з усіх українських банків почав практикувати інвестування промислових підприємств (т.зв. грюндерська діяльність). Інвестиції банку були вкладені у підприємства „Сталь”, „Оліярня”, „Вапно", „Буг”, „Якторівка”, „Каменоломи”. Завдяки інвестиціям Пром-Банку постала краєва гуртівня "Гурт", яка постачала товарами найбільшу галузь української торгівлі – споживчу.
Високофаховий рівень роботи приватницького банку базувався на вмілому використанні модерного європейського досвіду маркетингових досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок