Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ

Загрузка...

ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ / сторінка 11

Назва:
ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,21 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Аналіз соціального складу клієнтури Пром-Банку вказує на те, що він повністю виправдовував мету свого створення, тобто обслуговував переважно приватників - купців, промисловців та ремісників.
Однією із визначальних функцій, що окреслюють сутність ринкового кредиту, є сприяння економії витрат обігу шляхом використання безготівкових рахунків та заміни готівки кредитними грішми. Пром-Банк одним із перших у тогочасній Польщі почав активно розвивати цей перспективний напрямок кредитної сфери. Цікавою була новація, яка полягало у тому, що для підприємців-клієнтів банку надавалися також консалтингові послуги.
Загроза нової світової війни не могла не позначитися на загальній економічній ситуації польської держави. На цьому тлі фінансово-кредитні інституції українців виявляла велику живучість, незважаючи на вкрай несприятливу кон'юнктуру польського ринку. Пояснення цього феномена доцільно шукати у тому, що пріоритетом українського підприємництва, згуртованого СУКіПом, був господарський солідаризм, який в цих умовах відігравав більшу роль, ніж його матеріальна спроможність
Серед інших фінансових інституцій окрім Пром-Банку найбільше забезпечував потреби українських приватних підприємців Міщанський Союз Кредитовий. Найбільшою популярністю серед дрібних власників користувалося, започатковане МСК, будівельне щадництво, метою якого було надати їм можливість отримати у приватну власність будинок із усіма зручностями та земельну ділянку для обробітку. Будівельне щадництво, запроваджене МСК, було унормоване окремим правильником, згідно із яким будівельні позики розміром від 2000 до 30000 зл. виділялися на такі цілі:
1) будівництво нового дому; 2) будівництво і ремонт господарських будівель; 3) добудова і ремонт житлового будинку; 4) купівля житлового будинку; 5) купівля земельної площі під забудову.
У передвоєнні роки у Перемишлі розгорнула активну діяльність перша на наших землях Українська Католицька Безвідсоткова Каса "Самопоміч", до заснування якої значною мірою спричинилося національне духовенство. Членами Каси були священики, купці, ремісники, робітники, приватні службовці, правники. Значну моральну та й матеріальну підтримку "Самопоміч" отримувала від СУКіПу та Пром-Банку. Для Безвідсоткової Каси "Самопоміч", діяльність якої носила регіональний характер, був властивий порівняно високий рівень оборотів.
Відділені від Галичини штучним "сокальським кордоном", українські приватні підприємці Волині організовують у 1938 р. Волинський Торговельний Банк "Стир". Він виник на базі невеликої однойменної кредитної кооперативи, яка існувала у Луцьку.
ВИСНОВКИ
Вивчення та порівняльний аналіз архівних джерел і документів, робіт українських вітчизняних та діаспорних учених, ідеологів і провідників національного господарського руху, мемуарної літератури та значного масиву інформації, що містилася на сторінках фахової кооперативної і приватницької преси й інших українських та польських періодичних видань досліджуваного періоду, дозволили сформулювати такі висновки:
1. Окупація Австро-Угорщиною та міжвоєнною Польською державою переважної частини західноукраїнських земель, яка супроводжувалася колонізаційною політикою, викликала гостру потребу пошуку шляхів національного самозбереження, чільне місце серед яких зайняла організація українського фінансово-кредитного підприємництва, що будувалося на європейських економічних традиціях.
2. Аналіз важкого соціально-політичного та економічного становища українських теренів, що відійшли до спочатку Австро-Угорщини, а потім до Польщі, утвердив у середовищі національної еліти переконання у необхідності опанування українцями вкрай важливих фінансово-кредитних сфер господарської діяльності, без чого неможливо було б говорити у перспективі про національно-державну самоідентифікацію українців.
3. Самоорганізація української фінансово-кредитної сфери міжвоєнної Польщі мала у своїй основі той важливий досвід національно-економічної самоідентифікації, який виробили національні сили ще в умовах Австро-Угорщини, що знайшло свій вияв у економічній науці, чільним репрезентантом якої був Іван Франко.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок