Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ

ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ / сторінка 5

Назва:
ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,21 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Попри зростання інтересу до вивчення історичних витоків національного господарського руху, в яких досліджуються проблеми як теорії, так і реальної практики його здійснення, прогалиною у дослідженні національного господарського життя у Західній Україні в зазначений період залишається неоінституціальний аналіз проблеми фінансово-кредитного забезпечення приватництва та кооперації, що становили разом економічний фундамент українства.
У підрозділі 1.2. проаналізовано особливості фактологічної та джерельної бази дисертаційного дослідження, яку складають матеріали із фондів Центрального державного історичного архіву України у м.Львові (далі - ЦДІА України у м.Львові), Державного архіву Львівської області (далі - ДАЛО), Державного архіву Івано-Франківської області (далі - ДАІФО) та Державного архіву Тернопільської області (далі - ДАТО), українські і польські періодичні видання міжвоєнного часу, а також мемуарні видання.
У дослідженні проаналізовано широкий масив інформації, опублікованої у тогочасній українській та польській періодиці. Найдетальніше у дисертації опрацьовані матеріали фахового часопису СУКІП "Торговля і Промисл", який містить стенографічні звіти щорічних Загальних зборів СУКІПу та Пром-Банку, чимало аналітичних матеріалів про стан та перспективи української приватної торгівлі та промислу, фахові поради та консультації у фінансово-кредитній сфері, а також "Торговельно-Промислового Альманаху", який приурочений десятилітньому ювілеєві станового купецького товариства. Дослідження фінансово-кредитного забезпечення приватництва та кооперації у дисертаційній роботі було б неможливим без детального опрацювання двох найголовніших кооперативних видань - "Господарсько-кооперативного часопису" та теоретичного журналу Ревізійного союзу українських кооператив (РСУК) "Кооперативної Республіки". Допомагають з'ясувати конкретні питання нашої дисертаційної теми, які стосуються аналізу офіційної статистики економічних процесів та національної політики Варшави на "східних кресах", загальнопольські видання "Wiadomosci statystyczne" і "Sprawy narodowosciowe" та тижневик польських україністів "Biuletyn polsko-ukrainski".
Особливу групу джерел становлять спогади сучасників та безпосередніх учасників господарського життя на західноукраїнських землях міжвоєнного часу, які опубліковані переважно в діаспорі.
Таким чином, використання різноманітних джерел у нашому дослідженні дозволяє уникнути однобічності у висвітленні теми та сприяє об'єктивному підходові до визначення основних тенденцій становлення та значення фінансово-кредитного підприємництва в західноукраїнському національному русі міжвоєнного часу.
У підрозділі 1.3. досліджуються основні засади інституціалізму та неоінституціалізму в українській та світовій економічній науці як методологічної основи пропонованої дисертаційної роботи.
Формування феномена iнституцiоналiзму в українській економічній думці віддзеркалило значною мірою ті специфічні умовини національного розвитку, що були спричинені колоніальним статусом українських земель у складі чужих імперських держав. Доволі рельєфно окреслені поняття, якими оперує iнституцiоналiзм, у науковій спадщині відомого світові українського вченого Михайла Туган-Барановського. Вчений, досліджуючи економічні процеси, використовував багатий міждисциплінарний методологічний інструментарій iнституцiоналiзму (соціологію, психологію, історію тощо). Для дослідження фінансово-кредитного сектора західноукраїнської кооперації корисним є докладний аналіз ідеології райфайзенiвських кооперативів та особливостей їх кредитної діяльності.
Показово, що теорія i практика iнституцiоналiзму в Україні були пов’язані з кооперативним рухом, у якому в умовах імперських режимів українство знаходило можливості для самореалізації. Одним із фундаторів цього напряму справедливо вважають Миколу Левитського, який вважав, що кооперація є найкраще виявлення людського генія в соціально-економічному будівництві. На таких засадах артільний рух пiд гаслами М.Левитського з Херсонщини поширився на Катеринославщину, Полтавщину, Чернiгiвщину, Канiвщину, Донеччину i навiтъ на російські терени.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок