Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ

ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ / сторінка 6

Назва:
ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,21 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
М.Левитський склав низку проектів про організацію землеробських i ремісничих артілей, споживчих, кредитних i кооперативних спілок створення артільних лавок i кас різних типів, тимчасових складів товарів, виставок сільськогосподарських знарядь, товариств сприяння артілям тощо.
Серед визначних українських економiстiв-кооператорiв особливе місце посідає Сергій Бородаєвський, який належав до перших членів Інституту для Кооперативних Студій, що його заснував видатний теоретик i організатор кооперцiї француз Ш.Жiд. Великою популярністю серед кооператорів користувалася його книжка “Збірник про дрібний кредит” (витримала шість видань загальним накладом 30 тис. примірників), в якій розглядалися суть, закони, організація i дiловодство ощадно-позичкових i кредитних кас.
Помiтне мiсце серед українських iнституцiоналiстiв-кооператорiв посідає Борис Мартос. Вчений розробив детальний статут кредитних кооперативів, права i обов’язки членів, iншi статутно-органiзаційні питання кооперативного руху. Виразні інституціальні підходи притаманні позиції теоретика i організатора кооперцiї Юліана Павликовського, на формування світоглядних засад якого значний вплив справили репрезентанти молодшої історичної школи політичної економії, зокрема, віденський професор К.Гофмайстр.
Домінанта морально-культурного i соціально-психологічного аспектів iнституцiоналiзму в українській економічній науці збагачує не тільки національну економічну думку i господарську практику, але й теорію iнституцiоналiзму взагалі. Таке осмислення дозволяє не лише науково відтворити природу феномена відродження національної господарської традиції у цей період, а й покласти її найцінніші досягнення в основу модерної ідеології суспільно-господарського поступу новопосталої Української держави, як держави із високою європейською господарською культурою.
У другому розділі "Соціально-господарська парадигма відродження національних фінансово-кредитних інституцій на західноукраїнських землях впродовж 1848-1939 років" досліджуються особливості соціально-економічного розвитку західноукраїнських земель другої половини XIX — початку XX ст., політико-економічні наслідки Першої світової війни та польської окупації для цього регіону, стан та еволюційні особливості економічної кон’юнктури Польщі у 20-30-х роках ХХ ст., становлення західноукраїнського кооперації та приватного підприємництва в Австро-Угорщині та міжвоєнній Польщі й національне фінансово-кредитне підприємництво в економічних програмах західноукраїнських політичних партій.
Окреслюючи соціально-економічну парадигму становлення західноукраїнської кооперації та приватного підприємництва в Австро-Угорській імперії варто зазначити, що вона, починаючи з 60-х років XIX ст., являла собою по суті конституційну монархію. На відміну від Росії, незважа-ючи на відвертий шовінізм місцевої неукраїнської політичної еліти, українці Австро-Угорщини ніколи не знали відвертої заборони української мови, преси, школи, могли вивчати і популяризувати свою культуру та історію. Серед багаточисельних українських друкованих видань особливе місце посідали економічні часописи: “Економіст” (з 1904 р.), “Самопоміч” (з 1908 р.), “Господар і промисловець” (з 1909 р.) та “Народне Богатство” (з 1904 р.).
У 1873 р. в Австро-Угорщині був прийнятий спеціальний кооперативний закон “Про заробково-господарські стоваришення”. Ліберальні засади закону забезпечували автономію коопе-ративу та забороняли втручання в його внутрішні справи посторонніх осіб і державних чиновників. Уряд надавав кооперації також фінансову підтримку через її спілки та громадські організації і фонди. Вагоме значення мали положення Доповнюючого закону від 10 квітня 1903 р., що зобов'язував кооперативи Австро-Угорщини кожних два роки проводити ревізію, для чого створювалися спеціальні негосподарські об'єднання — ревізійні спілки. Ці важливі інституції відігравали роль ідейно-організаційних центрів кооперації.
На відміну від Європи, де кооперація була витвором робітництва, ремісників, селянства, в Україні (як на західноукраїнських землях, так і на Наддніпрянщині) вона поширилась завдяки ініціативі та зусиллям духовенства й інтелігенції, які перебували під впливом європейської кооперативної ідеї.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок