Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ

ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ / сторінка 8

Назва:
ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,21 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Очолював українську кооперацію Ревізійний союз українських кооперативів (РСУК).
Напередодні Другої світової війни центральні українські кооперативні установи здобули значний вплив на господарське життя краю. Особливо вагомим був економічний та й громадський вплив головної національної кооперативної інституції - Ревізій-ного Союзу Українських Кооперативів. Такий потужний ріст національної кооперації був можливий завдяки витворенню власної національної фінансово-кредитної сфери, що діяла значною мірою автономно в умовах чужої держави. Краєвий Союз Кредитовий „Центробанк" став центральною касою всієї української кооперації, фінансуючи всі ті великі збутові операції „Центросоюзу", „Маслосоюзу" та кооператив-них союзів. Феноменом було те, що він спирався виключно на вклад-и українського громадянства і кооператив та не одержував жодного кредиту з державного „Банку Польського", ані від інших банків. Таким чином, українське підприємництво (кооперативне та приватне) забезпечило собі сталий ринок збуту при мінімальних витратах на рекламу і пропаґанду та безкоштовній інфраструктурі, бо всі ті функції виконував Центросоюз, Кооперативні союзи та „Народна Торговля".
Сільські кредитні кооперативи “райфайзенки” надавали селянам дешеві і доступні кредити. Вони вчили селян бути ощадними та підприємливими. Кредитна кооперація активно фінансувала інші види сільськогосподарської кооперації. “Центробанк” тісно зв'язував між собою різні види кооперативів, створював можливість вирівнювати попит і пропозицію капіталів і, що не менш важливо, зв'язував кредитну кооперацію з грошовим ринком як кооперації, так і всієї економіки держави.
Національне приватне підприємництво, що за словами сучасників було найбільшим здобутком західного українства міжвоєнного часу, спромоглося виступити організованою силою, сконсолідованою Союзом Українських Купців і Промисловців (СУКіП), котра розпочала націотворчий процес формування на етнічних українських землях середнього класу власників, як основи національної самовистарчальності.
Початок Другої світової війни перервав поступальну ходу українського господарського руху. Разом із приходом радянських військ на західноукраїнських землях встановлюється сталінський тоталітарний режим, який знищив усю унікальну інфраструктуру національних господарських інституцій краю.
У третьому розділі „Фінансово-кредитне забезпечення західноукраїнської кооперації, приватної торгівлі та промислу” аналізується феномен прискореної акумуляції національного капіталу в підневільних умовах Австро-Угорської імперії та авторитарної Польщі на прикладі діяльності КСК, „Дністра”, „Карпатії” та мережі Українбанків, а також Земельного Банку Гіпотечного, Торговельно-Промислового Банку, Пром-Банку й інших фінансово-кредитних інституцій українського приватництва.
Нагальна потреба дешевого кредиту і подолання лихварського визиску та певне сприяння австрійської держави власне кредитовим товариствам зумовили провідну роль кредитової кооперації у господарському поступі українців. Роль її фінансового й організаційного центру наприкінці 1890-х років посідає Крайовий Союз Кредитовий (КСК).
КСК (пізніше Центральний Кооперативний Банк, скорочено „Центробанк”), ініціатором заснування якого виступило страхове товариство „Дністер”, повстав 1898 р. У статуті інституції окреслювалося широке поле завдань, зокрема: організація кооперативів усіх видів, контроль за їх діяльністю та надання їм дешевих і вигідних кредитів, участь у парцеляції маєтків, сприяння селянству у придбанні землі, а також грюндерство (заснування підприємств на основі інвестицій).
Із розгортанням кооперативного руху в Галичині такі широкі і різноманітні функції, задекларовані Союзом, стали для нього непосильними і він обмежився лише кредитною діяльністю, а решта функцій перейшли до новоутворених кооперативних інституцій - Краєвого Союзу Ревізійного (функції контролю та організації кооператив), товариства „Земля” (справа парцеляцій) і Земельного Банку Гіпотечного (іпотечний кредит).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФІНАНСОВО-КРЕДИТНІ ІНСТИТУЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ВПРОДОВЖ 1848-1939 РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок