Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування професійно-психологічної спрямованості особистості майбутнього вчителя

Формування професійно-психологічної спрямованості особистості майбутнього вчителя

Назва:
Формування професійно-психологічної спрямованості особистості майбутнього вчителя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ЯРЕМЧУК СОФІЯ ВОЛОДИМИРІВНА

УДК 159.9:378.015
Формування професійно-психологічної спрямованості
особистості майбутнього вчителя
19.00.07—педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти України.
Науковий керівник : кандидат психологічних наук, доцент
ДОЛИНСЬКА ЛЮБОВ ВАСИЛІВНА,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор БОРИШЕВСЬКИЙ МИРОСЛАВ ЙОСИПОВИЧ,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, завідувач лабораторії;
Кандидат психологічних наук, доцент
ХОМИЧ ГАЛИНА ОЛЕКСІЇВНА,
Переяслав-Хмельницький педагогічний
інститут імені Г.Сковороди, завідувач
кафедри.
Провідна установа : Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, лабораторія педагогічної освіти, м. Київ
Захист відбудеться «_17__» червня 1999 р. о _16-30___ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (252601, Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібіліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (252601, Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий ___15__ травня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Л.В.Долинська
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. У сучасній соціально-політичній і культурно-історичній ситуації, яка склалася в Україні, освіта повинна стати однією з умов відродження та розвитку самої держави, а психологізація й педагогізація свідомості громадян та високий загальнокультурний і фаховий рівень молодих спеціалістів фундаментальними умовами кардинальних суспільних змін. Таким чином, актуальність обраної теми визначається, насамперед, завданнями реформування освіти в Україні, необхідністю підготовки високо кваліфікованих й психологічно грамотних учителів з особистісно орієнтованою спрямованістю у навчанні та вихованні учнів. У зв'язку з цим все більш вагомими стають дослідження, пов'язані з виявленням умов, шляхів та засобів особистісно-професійного зростання майбутнього вчителя в процесі його професійної підготовки.
Вивчення проблеми формування особистості майбутнього вчителя репрезентовано у психолого-педагогічній літературі широким колом дослідників (Б.Ф.Баєв, Ф.М.Гоноболін, Л.В.Долинська, М.І.Дьяченко, І.О.Кандибович, А.Й.Капська, Є.О.Климов, Я.Л.Коломенський, Н.В.Кузьміна, М.В.Левченко, С.Д.Максименко, О.Г.Мороз, Д.Ф.Ніколенко, Л.М.Проколієнко, В.А.Семиченко, О.В.Скрипченко, В.О.Сластьонін, Н.В.Чепелєва, Т.С.Яценко та ін.)
Більшістю з них відзначається, що важливою умовою успішності процесу підготовки майбутнього фахівця є його позитивна мотивація на професію вчителя, його особистісна спрямованість на успішне вирішення завдань педагогічної діяльності.
У формуванні цього структурного компоненту особистості фахівця значну роль відіграють психолого-педагогічні знання та усвідомлення студентами їх ролі в професійному становленні Г.С.Абрамова, І.М.Бгажнокова, Я.І.Бурлака, Л.В.Долинська, Л.І.Захарова, С.Д.Максименко, С.О.Мусатов, В.А.Семиченко, О.В.Скрипченко, О.С.Тарновська, Л.М. Фрідман, Н.В.Чепелєва, Т.С.Яценко та ін.). Виходячи з їх положень, ми вважаємо можливим виокремити професійно-психологічну спрямованість (ППС) майбутнього вчителя як таке динамічне психологічне утворення, що характеризується усвідомлюваними особистістю домінуючими професійними мотивами, які визначають стійке, тривале, активно-дійове, позитивне ставлення особистості до оволодіння психологічними знаннями, вміннями й навичками і забезпечує майбутнім педагогам ефективність вирішення виховних, освітніх та розвивальних завдань у майбутній професійній діяльності. Між професійно-педагогічною і професійно-психологічною спрямованістю особистості студента-педагога існує, на нашу думку, діалектичний взаємозв'язок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Формування професійно-психологічної спрямованості особистості майбутнього вчителя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок