Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В.П.НАУМЕНКА (1852–1919)

НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В.П.НАУМЕНКА (1852–1919)

Назва:
НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В.П.НАУМЕНКА (1852–1919)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,36 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Скоропад Ірина Володимирівна
УДК 37 (09) (477) Науменко
НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В.П.НАУМЕНКА (1852–1919)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Побірченко Наталія Семенівна,
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, директор навчально-наукового Інституту
соціальної та мистецької освіти
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський національний педагогічний університет
ім. Г.С.Сковороди, завідувач кафедри загальної педагогіки;
кандидат педагогічних наук
Філімонова Тетяна Віталіївна,
Інститут педагогіки АПН України, науковий співробітник лабораторії історії педагогіки
 
Провідна установа Ніжинський державний педагогічний університет ім. Миколи Гоголя, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Ніжин.
Захист відбудеться „8” квітня 2005 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України
за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
Автореферат розісланий „5” березня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д. Березівська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Формування інтелектуального та культурного потенціалу української нації потребує істотних змін у галузі освіти. Успішному реформуванню системи українського шкільництва сприяє науково-теоретичне обґрунтування інноваційних підходів до організації навчально-виховного процесу, а також ретельне вивчення, об’єктивна оцінка, творче осмислення та впровадження в практику кращих надбань української освіти та педагогіки.
Сьогодні з’явилася реальна можливість для перегляду та нового прочитання традиційної проблематики, об’єктивного незаангажованого висвітлення подій і фактів, не досліджених у радянський період або ж відображених тенденційно.
Найбільш повне та репрезентативне дослідження освітньо-виховних феноменів минулого можливе лише у контексті розвитку національної педагогічної думки. Вивчення й аналіз персоналії як окремого предмета історико-педагогічного дослідження має важливе значення, оскільки особиста біографія часто є основою наукової реконструкції епохи та висвітленням загальнопедагогічного досвіду певного періоду (О.Сухомлинська, 2002). Виходячи з цього, першочерговим стає завдання повернення імен видатних культурно-освітніх діячів, спадщина яких була вилучена з історико-педагогічного процесу. Особливо це стосується діячів другої половини ХІХ ст. – початку ХХ ст. – періоду становлення національної системи освіти й виховання, внесення національного компонента в структуру педагогічної науки, епохи народження цілої плеяди відомих і значних педагогів, діячів освіти і мистецтва. Насамперед, це представники „Громад” та інших просвітницьких організацій, метою діяльності яких було поширення освіти серед народу, формування національної ідеї та національної ментальності, розвиток і збереження української культури. Основними напрямами їхніх педагогічних, культурологічних пошуків були збирання, висвітлення й розкриття джерел народної педагогіки, дослідження культурної спадщини минулого.
Серед тих, хто працював на терені розвитку національної педагогічної думки, рідномовної освіти та підносив українську педагогіку як невід’ємну складову національної культури, гідне місце займав і Володимир Павлович Науменко (1852 – 1919) – учитель і методист, редактор і видавець, учений і політик, просвітитель і активний громадський діяч.
В.Науменко залишив значну педагогічну спадщину – підручники, посібники, програми, публікації в періодичній пресі, методичні розробки, цінні рукописи, епістолярію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В.П.НАУМЕНКА (1852–1919)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок