Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Лінійна індукційна магнітогідродинамічна машина з модульною обмоткою

Лінійна індукційна магнітогідродинамічна машина з модульною обмоткою

Назва:
Лінійна індукційна магнітогідродинамічна машина з модульною обмоткою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,11 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОНДАРЕНКО ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
УДК 621.313.282
Лінійна індукційна магнітогідродинамічна машина
з модульною обмоткою
Спеціальність 05.09.01 - електричні машини і апарати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ДОНЕЦЬК 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Слов'янському державному педагогічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Пивоваров Лев Володимирович,
Слов'янський державний педагогічний університет, професор.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Омельяненко Віктор Іванович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри електричного
транспорту та тепловозобудування
- кандидат технічних наук, доцент
Васильєв Леонід Олександрович,
Донецький національний технічний
університет, доцент кафедри
“Електромеханіка і ТОЕ”.
Провідна установа – Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут” кафедра електромеханіки Міністерства освіти і науки України (м.Київ).
Захист дисертації відбудеться “15” травня 2003р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.052.02 Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, Україна, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 1-й навчальний корпус, ауд. 1.201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДонНТУ (83000, Україна, вул.Артема, 58, 2-й навчальний корпус).
Автореферат розісланий “11” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 11.052.02
канд. техн. наук, доцент Ларін А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТАРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Металургійний комплекс традиційно займає стратегічне положення в економіці України. Однак у даний час галузь має гостру потребу в якнайшвидшому впровадженні сучасних технологій, які у більшості випадків зв'язані з електротехнологіями. Одним з напрямків розвитку електротехнологічних процесів є магнітогідродинамічний (МГД) вплив різного роду.
Актуальним є використання лінійних індукційних МГД-машин у ливарному виробництві для транспортування рідкого металу з промковша в ливарну форму. Особливо актуальним є використання МГД-машин у зв'язку з бурхливим розвитком технології безупинного лиття заготовок. МГД технології, поряд з іншими, широко використовуються для перемішування рідкого металу в піч-ковші, кристалізаторі й у зоні вторинного охолодження, що дозволяє поліпшити якість заготовок, збільшити швидкість лиття і тим самим збільшити економічність металургійного виробництва. У зв'язку з тенденцією збільшення швидкості лиття виникає задача про регулювання швидкості подачі рідкого металу в кристалізатори багатострумових машин безупинного лиття заготовок (МБЛЗ). Існує багато пристроїв для регулювання швидкості подачі рідкого металу в кристалізатор. Найбільш оперативне і точне регулювання рідкометалевого струменю можна здійснити за допомогою МГД технологій. Очевидно, що в зв'язку з обмеженою довжиною заглибного стакану зона МГД впливу також обмежується. Важкі температурні режими обумовлюють підвищені вимоги до виконання МГД-машин. Таким вимогам у даний час відповідають лінійні МГД-машини з модульною обмоткою, що працюють у двигунно-гальмівному режимі і забезпечують рівномірне надходження металу в кристалізатор при зміні рівня металу в промковші.
Специфіка конструктивного виконання лінійної МГД машини з модульною обмоткою, що комплексно включає в себе вторинну обмотку трансформатора й обмотку індуктора, потребує розробки методики розрахунку таких пристроїв з урахуванням геометричних факторів виконання обмотки, поздовжнього і поперечного крайових ефектів.
Зв'язок теми дисертації з планом основних робіт університету.
Розробка теоретичних основ і принципів побудови високоефективних електротехнологічних комплексів для МГД впливу на рідкий метал є одним з напрямків наукових досліджень технологічного факультету Слов'янського державного педагогічного університету. Робота виконана відповідно до плану наукових досліджень по комплексній проблемі 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Лінійна індукційна магнітогідродинамічна машина з модульною обмоткою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок