Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ХАРАКТЕР УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОСОФСЬКОЇ ДУМКИ ЯК ВІДОБРАЖЕННЯ СПЕЦИФІКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ

ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ХАРАКТЕР УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОСОФСЬКОЇ ДУМКИ ЯК ВІДОБРАЖЕННЯ СПЕЦИФІКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ

Назва:
ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ХАРАКТЕР УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОСОФСЬКОЇ ДУМКИ ЯК ВІДОБРАЖЕННЯ СПЕЦИФІКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,26 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. І. ФРАНКА
МИХАЙЛОВСЬКА
Наталія Анатоліївна
УДК 10 (09) (47.71) + 141. 001. 32
ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ХАРАКТЕР
УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОСОФСЬКОЇ ДУМКИ
ЯК ВІДОБРАЖЕННЯ СПЕЦИФІКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ
Спеціальність 09.00.05 - історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Львів – 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному університеті ім. І.Франка
(Кафедра історії філософії)
Науковий консультант - доктор філософських наук, професор Пашук Андрій Іванович, завідувач кафедри історії філософії Львівського державного універси-тету ім І. Франка.
Офіційні опоненти:
- доктор філософських наук, професор Бичко Ігор Валентинович, Київський університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри історії філософії;
- доктор філософських наук, професор Дяченко Микола Васильович, Харківська державна академія культури, завідувач кафедри філософії та політології;
- доктор філософських наук, професор Кашуба Марія Василівна, Львівський державний університет ім І. Франка, завідувач кафедри теорії та історії культури.
Провідна установа -
Центр гуманітарної освіти Національної Академії Наук України
(м. Київ).
Захист відбудеться “16” грудня 1998 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському державному університеті ім І. Франка (290602, м. Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного університету ім І. Франка (290005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “14” листопада 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Денисенко В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сьогодні особливий для України час - відродження мови, культури, формування державності на традиційних засадах християнської віри, коли прагнуть віднайти справжні цінності, осягнути істину, визначити магістральний напрямок пошуків і дії. У галузі студіювання історії розвитку української філософської думки постає завдання відновити сторінки, спотворені або викреслені за часів бездержавного існування, комуністичної диктатури. Пропонована робота є спробою досягнути бажану гармонію у відображенні розвитку філософської думки в Україні на грунті Слова Божого, що нині повернулось до нас. У зв’язку з цим існує проблема визначення співвідношення віри і розуму, релігії та науки, яка дискутувалась упродовж всієї історії духовного розвитку людства. Багато прихильників має погляд, який заперечує християнсько-екзистенційну філософію і пропонує читачам обрати або віру з її незбагненністю для розуму, або філософію з її наочністю та загальноприйнятими поняттями. Проте українська філософська думка, яка в головних своїх виявах продовжує європейську екзистенційну традицію від Б. Паскаля і С. К’єркегора, спирається на біблійне твердження про існування філософії “за переданнями людськими, за стихіями світу”, та протилежної - за Христом [Кол. 2 : 8]. Недарма С. К’єркегор пише, що він - не філософ, а проповідник, а Г. Сковорода називає себе “любителем Священної Біблії”. Більше того, вихідне положення української філософської думки грунтується безпосередньо на визначенні: філософія - це любов до мудрості. Iстинна мудрість є Бог. Отже, філософія - любов до Бога. Протягом століть Святе Письмо як могутнє джерело істини надихало українських мислителів на творення домінуючого типу вітчизняного філософування. Підкреслюючи це, П. Куліш писав, що наша філософія “взята” прямісінько з Євангелії.
З огляду на зазначене головна цінність роботи полягає у проведенні аналізу християнсько-екзистенційної філософської думки у творах видатних українських філософів і письменників XVIII - XIX ст.
Актуальнiсть дослiдження екзистенцiйного характеру української фiлософської думки як вiдображення специфiки нацiональної ментальностi визначається також низкою наступних моментів:
- Проведенням аналізу вітчизняної філософії на основі використання ментального підходу, запропонованого французькими вченими М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ХАРАКТЕР УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОСОФСЬКОЇ ДУМКИ ЯК ВІДОБРАЖЕННЯ СПЕЦИФІКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок