Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІПШЕННЯ ЯКОСТІ РЕКУПЕРОВАНИХ ХРОМОВИХ ДУБИТЕЛІВ

ПОЛІПШЕННЯ ЯКОСТІ РЕКУПЕРОВАНИХ ХРОМОВИХ ДУБИТЕЛІВ

Назва:
ПОЛІПШЕННЯ ЯКОСТІ РЕКУПЕРОВАНИХ ХРОМОВИХ ДУБИТЕЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
Крюкова Олена Анатоліївна
УДК 675.024
ПОЛІПШЕННЯ ЯКОСТІ РЕКУПЕРОВАНИХ
ХРОМОВИХ ДУБИТЕЛІВ
05.19.05 – Технологія шкіри та хутра
Автореферат дисертації на здобуття наукового степеня
кандидата технічних наук
Київ 2000 рік
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському державному університеті технологій та дизайну Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор
Журавський Василь Антонович
Київський державний університет технологій та дизайну, завідувач кафедрою технології шкіри та хутра.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки УРСР, академік АІнжНаук України, Анохін Віктор Васильович, Київський державний університ технологій та дизайну.
Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, Горбачов Анатолій Андрійович, директор науково – впроваджувального підприємства “ГВП Хімматеріали”.
Провідна установа: технологічний університет “Поділля” м.Хмельницький, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 29 ” листопада 2000 р. о 10.00 в конференційному залі годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.102.03 Київського державного університету технологій та дизайну, м.Київ-11, вул. Немировича – Данченка 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського державного університету технологій та дизайну, м.Київ-11, вул. Немировича–Данченка 2.
Автореферат розісланий “28” жовтня 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради ________________ Журавський В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В умовах розвитку ринкових відносин ефективна робота шкіряних заводів можлива лише при виробництві конкурентоздатної продукції. Конкурентоздатність продукції на внутрішньому і зовнішньому ринку визначається асортиментом, якістю та її ціною. Одним з основних процесів, що визначає якість і економічні характеристики готової шкіри, є дублення.
Актуальність теми. Недоліком класичного способу хромового дублення є те, що близько 30% хромового дубителя не використовується, попадає в стічні води, що потребує їх регенерації або повторного використання відпрацьованих розчинів. Питання очищення і рекуперації відпрацьованих хромовмісних розчинів поки що вирішені недостатньо ефективно і для поліпшення екологічної обстановки важливо досягти максимального повернення хрому для повторного використання. Проте витрати на рекуперацію сягають вартості дубителя, а якість їх після рекуперації недостатньо висока. Найбільш істотним недоліком таких дубителів є швидке їх старіння, що веде до укрупнення часток дубителя, а також наявність залишкової кількості органічних і неорганічних речовин. Все це призводить до зниження проникної спроможності дубителя і нерівномірності розподілу його в об’ємі дерми. Тому їх використовують тільки як добавки до основного дубильного розчину або при двофазному способі дублення.
На кафедрах технології шкіри і хутра та хімії Київського державного університету технологій та дизайну розроблена електрохімічна установка для очищення відпрацьованих дубильних розчинів. Ця установка дозволяє виділяти сполуки хрому з мінімальним вмістом домішок.
Важливим завданням є пошук шляхів поліпшення якості рекуперованих дубителів і способів їх застосування. Вирішення цих питань дозволить підвищити ступінь використання дубителів і зменшити втрати дубильних сполук із стічними водами.
Для покращення властивостей дубильних композицій і, як наслідок, інтенсифікації процесу дублення використовується ряд добавок різного хімічного складу. Маскування комплексів хрому одно- і двоосновними органічними кислотами або їх солями дозволяє підвищити проникну і реакційну здатність дубителя. Для регулювання рН дубильного розчину вводять оксиди, алюмосилікати та застосовують ряд інших добавок, які за рахунок можливої взаємодії з колагеном, забезпечують поліпшення процесу дублення (уротропін, сечовина, аміни, спирти, уретани, тощо).
Актуальним є дослідження і добір маскувальних добавок для поліпшення властивостей рекуперованих дубителів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЛІПШЕННЯ ЯКОСТІ РЕКУПЕРОВАНИХ ХРОМОВИХ ДУБИТЕЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок